Keby si mal vedro vody a tvoja ex by horela… vedel by si ho vypiť naraz? Alebo tak na dva-, až trikrát?

Dvaja ľudia, ktorí boli kedysi do seba zamilovaní, zdieľali spoločné chvíle, posteľ a život, nemôžu byť hneď po rozchode kamaráti. Veľa ľudí sa rozchádza v zlom, ubolení a s krivdou sa potácajú po tomto svete, až kým si nevyliečia srdiečko.

Tak prečo ho ťažiť tým, že chcú silou mocou pravidelne stretávať svojho/svoju ex? Nemôžete robiť veci rovnako a čakať iný výsledok, a aj keď si myslíte, že už ste v pohode a že s ex môžete úplne normálne vychádzať (čo si myslia asi všetci), väčšinou to končí nejako takto.

Očakávanie: Sme úplne v pohode, už prešiel nejaký ten čas. Môžeme byť kamaráti, jasné. Len kvôli tomu, že sme sa rozišli, to neznamená, že sa máme doživotne nenávidieť a vyhýbať sa akémukoľvek kontaktu.

Realita: Taký klasický stalking dnes patrí medzi časté porozchodové aktivity. Prezerať si fotky, statusy, kontrolovať nové lajky, či pridaných ľudí na facebooku. Iní to zasa povýšili na nový level, keď sa chcú stretávať s človekom, ktorý im ublížil len za jediným účelom. Aby mu ukázali, ako sú v pohode, ako to zvládajú a akú strašnú chybu urobil ten druhý. Plus, nikdy nie je na škodu odohnať každú potenciálnu známosť či už malou intrigou, pretvárkou alebo vyhrážkou.

zdroj: unsplash.com

Očakávanie: Tak ty už niekoho máš? Jasné, že je to v pohode. Nevadí mi to, práve naopak, teším sa s tebou. Hlavne, že si šťastná/ý, úprimne ti to želám. V piatok prídete obaja do baru? Jéé, to je super. Zabavíme sa.

Realita: Ako to len mohla/mohol urobiť? Po tak krátkom čase? Je to hajzel. Je to štetka. Ja som bola oveľa lepšia voľba. So mnou sa mala ako princezná. Na to nasleduje kontrola na fejsbúčiku a je to tu, je to pravda. Ale veď je špatná jak pondelková cesta do roboty. Tento päťkilový strašiak do fazule sa jej páči viac ako ja, hej? No a čo, že ja riešim všetko, čo má otvor, ja môžem, ale ona…. ona predsa nie.

Očakávanie: Raz príde aj k tomu, že si spoločne sedíte za stolom s partiou a zrazu ide váš song. Alebo poviete naraz to isté slovo, alebo sa stane čokoľvek, pri čom si spomeniete na nejaké pekné chvíle. Teda aspoň jeden z vás určite. Nič sa nedeje, usmejete sa na seba a život ide ďalej.

Realita: Večer si pustíš film, ktorý ste aj fakt dopozerali celý a budeš plakať do vankúša, lamentovať, ako veľmi ti chýba a analyzovať, kde a ako sa stala chyba. V tom horšom prípade odošleš prvú správu a už vieš, že niet cesty späť. Takto sa predsa ,,kamaráti“ nesprávajú. Uvedomuješ si, že čo bolo, to bolo a vždy sa nájde niečo, čo ti pripomenie toho druhého. Už vieš prečo sa dvaja ľudia nemajú po rozchode pravidelne stretávať? Všetko má svoj čas.

zdroj: unsplash.com

Očakávanie: Príď ku mne, pozrieme nejaký film.

Realita: Ale prosím ťa, ani keď ste boli spolu alebo keď ste sa ešte len začali stretávať, to nebolo o filme. A ani teraz by to neskončilo inak. Ak ti príde takéto pozvanie a ty ho dokonca prijmeš, váš vzťah vôbec nie je o kamarátstve. Otázne je, dokedy sa chceš priživovať na tom, čo bolo. Namiesto toho, aby ste sa obaja posunuli ďalej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.