Aké sú tvoj očakávanie vo vzťahu? A aké ich má tvoj partner?

Predstav si túto situáciu. V poslednej dobe si mala toho veľa. Čas, ktorý si mohla stráviť so svojim partnerom bol obmedzený avšak práve dnes, ti odpadla nejaká povinnosť alebo aktivita, pričom ti napadlo, žeby ste sa mohli stretnúť. Kamarátka ťa síce volá niekam na kávu, no ty si si vravela, že počkáš kým sa ti tvoj drahý ozve a niečo spolu vymyslíte. Očakávaš to a už s tým rátaš.

Na druhej strane tu je tvoj partner (možno potenciálny), ktorý vie, že dnes máš toho veľa a tak má už dávno vymyslený svoj vlastný program. Nechce ťa rušiť a preto ti zbytočne nevypisuje.

Ty však začneš byť nervózna a zahrnieš ho spŕškou správ o tom, kde je a čo robí. On sa ti samozrejme neskôr aj ozve, väčšinou však, podľa tvojho názoru, neskoro. Ty si už dávno urazená a on nechápe čo sa stalo.

Mood 🖤 @classy.gentleman

A post shared by Couples Magazine (@couples_magazine) on

 

Toto a iné podobné situácie z každodenného života nám dokážu priblížiť to, ako veľmi sú naše očakávania pre vzťah toxické. Odzrkadľuje sa to aj pri iných dôležitejších prvkoch vzťahu. Je potrebné uvedomiť si, že nie všetci sme rovnakí. Máme svoje predstavy, ktoré sa nemusia zhodovať s predstavami toho druhého. Zatiaľčo ty potrebuješ vedieť pomaly o každom jeho kroku, jemu vyhovuje trocha voľnosti. Zatiaľčo pre teba je mesiac randenia postačujúci na to, aby si sa zaľúbila, on môže potrebovať času viac. Zatiaľčo pre neho je v prvom rade dôležité aby vám to klapalo v posteli, ty možno potrebuješ aby ti v prvom rade rozumel. Nech si do svojej predstavy doplní každý to čo chce, jedno je isté, a to fakt, že sa vaše očakávania môžu diametrálne odlišovať.

https://www.instagram.com/p/Bdu9m9tliMz/?taken-by=womanslook

 

A práve tu prichádza na rad komunikácia. Musíte si navzájom otvorene povedať, čo očakávate od vzťahu a celkovo od života a obom sa vám bude ľahšie žiť. Možno zistíte, že sa k sebe vôbec nehodíte. Možno si uvedomíš, že väčšina tvojich paranojí je úplne zbytočná. Nevravím, že nemáš mať žiadne očakávania, no na druhej strane to s nimi nesmieš preháňať.

Nezabudni, že rovnako ako ty, tak ani tvoj partner nevie čítať myšlienky 😉 .

cover:pexels.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.