Občas, keď tak v piatok večer kráčam na tréning si vravím, ako mrhám svojim časom. Veď som mohla ísť s kamarátmi do mesta a dobre sa zabaviť. Ale potom … potom si vlastne poviem, že robím to, čo milujem. Milujem piatkové večerné tréningy a určite nemrhám svojím časom. Žijem tak, ako chcem žíť a takto chcem žiť a v budúcnosti. Potom som aj rada, že nesedím niekde v bare a ráno ma aspoň nebude bolieť hlava.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Nie je to o tom, že by som nemala čas. Mohla by som ísť po tréningu von, ale ja nechcem. Chcem ísť na tréning.

unsplash.com

A v tomto je veľký rozdiel. 

Mnoho ľudí sa vyhovára na to, že nemá čas a sú zaneprázdnení. Nie je to o tom, že nemajú čas, ide o to, že to nechcú. 

Častokrát počúvam ľudí, že by aj začali cvičiť, ale keď prídu z práce sú unavení a jediné, čo dokážu, je sedieť pred telkou. No dobre, tak keď sedíš pred telkou, asi nechceš ísť cvičiť. Proste nechceš, keby si chcel, tak sa zdvihneš a ideš. Tak jednoduché. 

Veľakrát viem, že kamaráti budú radšej doma pri počítači a písať si so mnou dve hodiny, ako by sme sa mali ísť prejsť a porozprávať sa osobne. Nie, ich výhovorky, že sú zaneprázdnení a nestíhajú ani odpisovať neberiem v úvahu, proste sa im nechce.

Naozaj je to jednoduché. 

Keby ten tvoj vysnívaný muž chcel, napísal by ti a ty by si nemusela čakať pri mobile. 

Keby chcel, zavolal by ťa von. Ale asi nechce. 

Keby chcel, keby chcel … asi nechce. Nie že asi, ale isto. Má iné priority. Možno obetuje čas s tebou a ide von na „jeden“ pohárik. Možno ťa ignoruje, pretože hrá s kamarátmi počítačové hry. Možno sa vyhovorí na prácu a pritom leží doma na posteli. Milá moja, nezostávaj s takýmto mužom, pre ktorého nie si tiež jedna z priorít. 

usnplash.com

Neťahaj si do života takýcho ľudí. Takých, čo nemajú čas alebo sú zaneprázdnení. Jednoducho nechcú. 

A keď s tebou nechcú tráviť čas, tak si ich nevšímaj. Buď s takými ľudmi, ktorí s tebou chcú tráviť čas. 

Všetko, ale že naozaj všetko je otázkou priorít. 

Chceš sa stravovať zdravo? Tak keď ideš von, dáš si tú námahu a nachystáš si jedlo so sebou, aby si si nemusela dať fast food. Zdravý životný štýl je tvojou prioritou. Nie ten prepálený olej 😀

Chceš sa dostať na dobrú vysokú? Budeš sa učiť. CHCEŠ sa učiť.  Obetuješ tých pár „párty víkendov“ a budeš zahrabaná knihami. Lebo vzdelanie je tvojou prioritou. Nie sa chváliť tým, koľko pohárikov si vypila.

Chceš mať peknú postavu? Tak asi odoláš tomu nezdravému jedlu. Ale asi nechceš … keď tu sedíš s čokoládou v ruke (áno, Radka, hanbi sa).

stocksy.com

Je dobré mať usporiadané priority v živote. Čo je pre teba dôležité a čo menej dôležité. Potom sa už nebudeš vyhovárať na nedostatok času alebo na to, že si zaneprázdnená. Budeš žiť podľa tvojich priorít a podľa tvojej predstavy.

Ak je tvojou prioritou opíjať sa a fajčiť cigarety jednu za druhou, budiš, ale potom sa nesťažuj, že si v živote nič nedokázal/nedokázala. 

Ak je tvojou prioritou ležať na gauči a mať prehľad o všetkých seriáloch, fajn, ale potom sa nesťažuj, že máš zlú postavu. 

Ak, ak, ak …. všetko sa dá, keď sa chce. Aj zmeniť svoj život pomocou priorít.

Tak to skús.