Ešte stále máš zimomriavky z toho, ako sa ťa dotýkal. Ešte stále tvoje srdce za ním žalostne plače. Áno, plače. Trhá sa. Láme sa na milión kúskov. Umiera.

Nehovorím, že si nešťastná, veď sa usmievaš … ale vieš, že sa niečo zmenilo.

Medzi vami. Medzi tebou a ním.

Vždy si na neho spomenieš. Chodíte po rovnakých cestách, dýchate rovnaký vzduch a ty ešte premýšľaš, či má tvoj darček, ktorý si mu dala na narodeniny.

Milovala si ho. Bol to on, ten pravý. Milovala si ho so všetkými chybami, ktoré mal a podporovala si ho vo všetkom čo robil, hoci sa ti to nepozdávalo. 

zdroj: pexels.com

Milovala si na ňom to, že sa vedel správať ako gentleman. Ako ti priniesol ruže alebo povedal, že si nádherná, aj keď si bola odmaľovaná. Milovala si vaše spoločné výlety a filozofovanie o živote. Milovala si jeho vôňu. Budeš vždy milovať to, ako voňal. Milovala prekvapenia. Nečakané objatia, bozky na ulici, nočné prechádzky mestom, vaše leňošenie v posteli, vaše doberanie sa …

V mysli máš len to, ako tu bol naposledy. Sedel na tvojej posteli a vy ste pozerali film. Nudný. Ale s ním veci naberali na obrátkach.  Teraz tvoj vankúš vonia ako on. Je zvláštne, ako si ho vieš dokonale predstaviť. Vieš si prestaviť tie jeho plavé vlasy, nesmierne uhľovosivé oči a prenikavý pohľad.

On ťa chápal. Smial sa na tvojom čiernom humore a páčila sa mu tvoja šialenosť. 

zdroj: unsplash.com

Vieš, že tú fotku, ktorú máš v mobile aj tak po čase vymažeš. Pozeráš sa na ňu stále. Boli ste tak šťastní. Doslova vám tá radosť sršala z tváre. No vieš, kde je chyba, že on sa nikdy o vašom vzťahu poriadne nevyjadril. A tak nastal koniec. Pretože každá rozprávka raz končí. Tvoje slzy dopadajú na chodník, po ktorom kráčaš a začneš si všímať realitu. To, že musíš v knihe pretočiť stranu, aby mohlo prísť niečo iné. Krajšie, nové, lepšie.

Pretože on sa ťa bál ľúbiť. Naozaj. Bol to len zbabelec, pretože poznal silu tvojej lásky. Vedel, že si príliš. Že ho ľúbiš až príliš. Tu je tá pravda. Niekedy netreba tlačiť na pílu. Dať veciam, a hlavne láske, čas. Milá moja, nič nejde na silu. Nedonútiš niekoho, aby ťa miloval. Niekedy sa ti láska musí vzdialiť …

zdroj: unsplash.com

… aby dozrela. Aby sa zo zbabelcov stali hrdinovia. Aby nás mohli niektorí ľudia milovať. Aby sa naučili ľúbiť hrdé a silné ženy, pretože slabí muži by nevedeli, čo majú so silnou ženou robiť. Ty moja milá, si bola pre neho veľké sústo. Potrebuješ niekoho s temperamentom. Niekoho, kto by sa ťa nebál ľúbiť. Celou svojou silou. Aby sa ťa nebál ľúbiť až príliš.

On príde. 

Daj tomu čas.

Nechaj lásku dozrieť. 

A raz príde niekto, kto ťa objíme tak silno, že tvoje zlomené srdce sa zahojí. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.