Počas tohto obdobia som bola označovaná za chladnú alebo za necitlivú ženu. Je mi však jasné, že takéto označenie nechce nikto. Napriek tomu to počúvam dosť často.

Lenže tí, ktorí ma naozaj poznajú vedia, že nie som chladná a ani bez citov. V skutočnosti viem byť aj láskavá a niekedy lietam vysoko v oblakoch. Viem byť taká v prípade, že som s ľuďmi na ktorých mi záleží.

Pretože vo väčšine prípadoch ma ľudia nazvali chladnou len vtedy, keď som sa nesprávala tak, ako sa očakávalo. Situácie, kde sa očakávalo, že budem ohľaduplnejšia alebo ústretovejšia.

Napríklad keď mi priateľ dal darček, hoci na to nemal žiadny dôvod. „Znamená to, že tento vzťah je už vážny?“ „Oh, teraz mu musím dať aj ja darček.“ „Ja naozaj neviem čo k tebe cítim, ale som veľmi šťastná a ďakujem.“ 

zdroj: unsplash.com

No v takýchto prípadoch je ťažké odhadnúť čo tým žena myslí, nedajbože keď je ešte introvertka. Myslenie introvertov môže byť častokrát zle pochopené, pretože nehovoria moc často o tom, čo cítia. Napríklad ak im dáte darček, môžu len jednoducho poďakovať, tak ako ja. A verte mi, pre nich (aj pre mňa) je to veľa. Ak ich budete mať čas bližšie spoznať, všimnete si ako jemne a s úctou zaobchádzajú s vecami a ľudmi okolo nich.

Ukázanie emócii môže byť pre introverta veľmi ťažké.

Introverti vždy idú trošku viac do hĺbky, viac nad vecami premýšľajú a dobre si každú vetu premyslia predtým ako ju povedia.

Vzťahy s týmito ľudmi nebývajú ľahké, ale o to viac krajšie a magickejšie sú. Hoci sa niekdy môže zdať, že si nevedia dať so svojimi myšlienkami rady, chce to len čas, trochu pochopenia, empatie a lásky.

Takýto typ vzťahu prináš do života vďačnosť, jemnosť a lásku.

zdroj: unsplash.com

Nechcem však, aby ma ľudia odsudzovali za to, že nič necítim, keď navonok neprejavujem city. Pretože to nie je pravda.

Ja mám emócie. Mám city. 

No mám iný spôsob ako ich vyjadrujem. Ako ich dávam najavo. 

Zdroj: introvertdear.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.