Leto. Obdobie, keď sa každý najradšej vyvaľuje pri akomkoľvek zdroji vody v čo najmenšom kúsku oblečenia. Každý chce v plavkách ukázať čo najlepšiu postavu. Preto sa neustále opakuje kolobeh trojmesačných plánov na chudnutie do plaviek a heslo „do it for summer body“ (urob to pre letné telo) sa objavuje v každom motivačnom obrázku a príspevku na internete.

freepik.com

Každoročne sa preto pár mesiacov pred letom rozbehne veľký biznis. Každý samostatne vyškolený nutričný špecialista a (ne)kvalifikovaný tréner sa snaží ponúknuť najlepší a najúčinnejší cvičebný program, najrýchlejšiu diétu a podobne, len aby sa ľudia mohli dostať do formy pred letom. Ľudia sa trápia a snažia sa rýchlo vybudovať si akú-takú formu na leto.

Je to však zdravé? Určite vieš, že vôbec nie. Trápenie sa diétami a úmorným kardiom pár mesiacov v roku a potom sa vrátiť do starých koľají v štýle, čo vidím to zjem, pre telo vôbec prospešné nie je. To ti však vôbec nemusím vysvetľovať.

freepik.com

Myslím si však, že by sme všetci mali šíriť niečo ako „osvetu“ v štýle: Nie je to len telo na leto. Je to telo na celý tvoj život. Jediné miesto, v ktorom musíš žiť. Ži zdravo a primerane cvič celý rok, celý život a tvoje telo sa ti odvďačí. Nemusíš sa vážiť každý deň. Ži zdravo a váha sa ti sama upraví. 

Verím, že sa nájde pár ľudí, ktorí si aj vrámci chudnutia na leto fitness životný štýl zamilujú už navždy. Niektorým sa však nepodarí za tri mesiace vybudovať telo, aké si vysnívali a potom sú demotivovaní. Možno prvé leto nebudeš vyzerať ako to dievča z časopisu, ale po ročnej práci to bude úplne inak! Mať krásnu postavu je určite sen množstva (nielen) žien, ale mať zdravé telo je podľa mňa oveľa lepšie a dôležitejšie.

Veď je to predsa jasné. Ak budeš cvičiť a jesť zdravo celý rok, nemusíš sa tri mesiace pred letom trápiť s diétami. No nie je to lepšie? Podľa mňa je.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.