unsplash.com

Lebo on našiel tvoje šťastie a ty to jeho. A preto to bolo dokonalé. 

Pamätáš si ešte? Bolo to síce už dávno, ale predsa je to vec, ktorá zostáva v srdci, v hlave a v spomienkach po celý život. Zamilovala si sa. A to nie prvýkrát. Ten pocit, keď si lietala v oblakoch a s nadšením sa pozerala na svet, ktorý bol zrazu krajší a farebnejší, si zažila už aj veľakrát predtým. No teraz to bolo iné. Teraz už nešlo len o nejaké pobláznenie. Teraz išlo o lásku. Skutočnú, pravú. A ty si to hneď rozoznala. Proste si hneď cítila, že on je ten, ktorého si mala spoznať.

Lebo proste, keď sa majú dvaja ľudia stretnúť, nič a nikto im v tom nezabráni.

On si ťa jednoducho vybral. Teba. A to nie preto, že nemohol mať žiadnu inú. Ale preto, že žiadnu inú nechcel.

Preto na to nezabudni.

Bol prvým, ktorý ťa skutočne chytil za ruku a povedal, že ťa miluje. Pritom sa ti pozeral do očí a neuhýbal pohľadom. Bol prvý, ktorý sa nesnažil vytŕčať z radu, hoc do žiadneho nezapadal. Nedal sa s ostatnými porovnať. Bolo v ňom totiž zďaleka viac. Žiadna snaha ohromiť ťa sladkými slovami, partiou kamošov či hrou na niekoho, kým v skutočnosti nebol. Nikoho nenapodobňoval a ani nechcel, aby iní napodobňovali jeho. A presne to bola vec, ktorá ho robila výnimočným. Odlišným od tých, ktorých si doteraz spoznala…

A tak nezabudni na časy, keď si ležala v posteli a tvoje myšlienky patrili len jemu. Keď si celý týždeň čakala na deň, kedy sa znova stretnete. Veď si len pripomeň to, ako si si privoniavala k vlasom, pretože pri vašich objatiach nasiakli jeho vôňou.

Spomeň si na lásku, ktorá bola v každom jeho bozku. Na tú lásku, ktorú si videla, hoc si mala zavreté oči a bozky si si vychutnávala po tme. Pretože sa nebolo treba pozerať, však to videl každý okolo vás. A vy dvaja ste to cítili. Niekde vo svojom vnútri. V hĺbke svojej duše ste od začiatku vedeli, že ste sa našli. Jeden druhého. A že tu už pre seba budete navždy. Lebo vaša láska proste nikdy neskončí.

Pamätaj, že bol tým, ktorý netúžil hneď po tvojom tele, po fyzickej kráse a po žene, ktorú mohol zviesť. Chcel teba ako bytosť. Ako ženu, ktorá naplní miesto, ktoré v ňom bolo prázdne. A ktorá bude jeho opačným pólom. On bol totiž Jing a ty Jang. On bol sever a ty juh. On bol proste Ross a ty jeho Rachel.

A tak ani dnes, po toľkých rokoch, nezabúdaj na to, prečo si sa do neho zamilovala. A prečo ho stále miluješ.

Hoci ti niekedy víria v hlave pochybnosti. Dievča, zbav sa ich. A to rýchlo! Veď si len spomeň na všetky tie chvíle, keď si s ním bola taká šťastná. A teraz si skús predstaviť, že sa nestali a viac v tvojom živote jednoducho nie sú. Ostalo v tebe prázdno? Chceš plakať a nevieš prečo? No a to je preto, že si chcela odstrániť niečo, čo je už navždy tvojou súčasťou a čo nemôžeš, ale ani nechceš nikdy stratiť. Pretože tie pravé príbehy o láske nikdy nemajú koniec.

Ešte raz zaspomínaj a pripomeň si, ako si sa cítila, keď ti povedal, že sa o teba bál, keď si neprišla v noci domov. Keď ti vyzliekol mokrú vetrovku a prehodil cez teba deku. Keď v noci nasadol do auta a prišiel po teba len v pyžame, lebo si nestihla autobus.

Pripomeň si aj tú chvíľu, kedy sa za tebou zastavil len preto, aby ťa pobozkal. Aby ťa pohladkal po tvári a poprial ti krásny deň. Pamätáš? Nechcela si ho pustiť preč.

Predstav si aj všetky tie pondelkové rána, keď sa snažil vstať tak, aby ťa nezobudil. Po tme vychádzal z izby a vždy zakopol malíčkom o roh postele. Ešte po tichu zavrel dvere a potom asi tak päť minút nadával. Ale urobil to rovnako každé ráno. Pre teba.

Nezabudni, že to v jeho náručí si cítila nádej a bezpečie. A že chvíľa bez neho bola večnosťou, ktorú by si už viac nechcela zažiť. No a chvíle s ním? Tak počas tých si spoznala, čo je naozajstné šťastie.

Spomeň si, že si sa do neho zamilovala,

…lebo ti na prvé rande doniesol Kinderko namiesto kytice ruží.

…lebo ti hneď na druhom rande nakreslil na prste obrúčku.

…lebo ťa počas jesennej prechádzky lesom zvalil do lístia, aby ti urobil fotku a potom ti povedal, že si nádherná.

…lebo s tebou pozeral seriály, hoci v televízii bežala Liga majstrov.

…lebo ti zbalil botasky, keď videl, že ideš na výlet v opätkoch.

…lebo každý večer sa ťa v posteli opýtal, aký si mala deň. A on to chcel skutočne počuť.

…lebo utekal na druhú stranu kúpaliska, aby ti kúpil varenú kukuricu.

…lebo ti vždy zdvihol telefón a nikdy si nemusela čakať na jeho správu.

…lebo do pesničiek si vymýšľal nové slová a spieval o vás dvoch.

…lebo prišiel na pyžamovú party ako jediný v pyžame.

…lebo ti dal prednosť pred všetkým. A všetkými.

A teraz si spomeň na presný dôvod, prečo si sa do neho zamilovala.

Nevieš?

To je správna odpoveď!

Lebo na lásku netreba dôvod. A pripomeň si to každý deň. Pretože sama vieš, že zamilovať sa do neho ti trvalo len pár sekúnd, no na to, aby si na neho zabudla, by ti už nestačil ani zvyšok života.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating