Nikdy som nemala rada fitká. Vlastne som ich neznášala. Rok som chodila s osobným trénerom a aj vďaka tomu som mala posilňovne dlho asociované s debilmi.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

A ani predtým som nebola nejak aktívne dievča. Nevedela som sa jednoducho motivovať. Bola som z tých dievčat, ktoré si na telesnú na strednej vybavilo výnimku od doktorky.

Keď som prišla na výšku, cvičili všetci. Bolo to jednoducho v kurze, všetci pili tie nechutné zelené smoothies a machrovali s jedlom v krabičkách. Všetky kamošky sa zmenšovali, len ja som bola stále tá „priemerná“.

Raz som si kúpila permanentku a vošla do posilky. Netušila som, ako jednotlivé stroje fungujú. Musela som vyzerať vážne hlúpo. Všetky tie sexy ženy a ja v starých teplákoch a číňankách..chcela som vyzerať ako ony, tak som začala chodiť do posilňovne každý deň po škole.

Každý deň dostal nový názov. Pondelok som volala Yoga, utorok Kardio, stredu Sila. Vyhorela som ako nič. Pretože som nevidela výsledky a pretože som si nedopriala oddych.  Neznášala som fitko ešte viac.

freepik.com

Až dovtedy, kým som nepochopila, o čom to je. Vždy som sa smiala tým pózerkám, ktoré tvrdili, že to robia kvôli sebe a nie kvôli mužom. V duchu som si hovorila, že aj tak len všetky chceme zadok, na ktorý zbalíme toho najsexy muža na párty. No mýlila som sa.

Prestala som cvičiť cez dni, kedy som sa cítila byť vyčerpaná a chodila len vtedy, keď som naozaj chcela – napr. po ťažkom dni, keď som sa pohádala s frajerom alebo keď som jednoducho mala príliš veľa myšlienok. A to, ako mi cvičenie vyčistilo hlavu, na tomto pocite som sa stala závislá.

Keď som mala za sebou super deň, nepotrebovala som ísť do fitka. Keď bol deň horší, fitku sa nič nevyrovnalo. Takto fungujem už tri roky.

A hádaj čo? Áno, zlepšila sa mi postava. Taký nedôležitý vedlajší efekt. Začala som vyzerať dobre po tom, čo som sa začala cítiť dobre. Nie opačne. A tak to má byť..

freepik.com

Nie som výživový poradca. Nemám ani dokonalé telo. A vážne sa často vyhováram. Som proste normálna baba, ako aj ty.

No jednoducho sú dni kedy sa zobudím a cítim, že musím cvičiť. Tak ako niekedy cítim, že musím zjesť celú Nutellu.

Najťažšie je začať. A možno ti bude trvať týždne alebo mesiace, kým si k fitku vybuduješ vzťah. No keď sa to stane, bude to tá najlepšia vec v tvojom živote.