Drahá moja, prečo si smutná? Prečo sa úprimne neusmeješ? Prečo už nemáš radosť zo života? Nebaví ťa? Vari nie sú v tvojom živote ľudia, ktorí ti dodávajú energiu a cítiš sa pri nich šťastná? Vari nemáš pre čo a pre koho žiť? To snáď nie.

Dnes je to vraj bežné. Sme v depresiách a žijeme prirýchlo. Nevychutnávame si momenty, len tak žijeme alebo skôr prežívame. Veľa priateľov mi vraví, že sa cítia smutní, aj keď majú v podstate všetko.

Viem, že nie každý deň v tvojom živote svieti slnko, ktoré sa usmieva a ty žiješ bezstarostne. Ale zapamätaj si, že práve tieto dni ťa robia silnou ženou. Pamätaj si, že každý z nás občas potrebuje od života poriadnu dávku problémov, aby si uvedomil hodnotu seba a hodnotu ľudí.

Prosím, nebuď smutná.

zdroj: unsplash.com

I keď možno teraz prežívaš ťažké a zložité obdobie, nezabúdaj na tých, ktorí sú s tebou a pomáhajú ti. Nezabúdaj na seba a na svoje šťastie. Nezabúdaj na to, že raz opäť Slnko zasvieti a jeho lúče ťa urobia šťastnou. 

Prosím, raduj sa zo života. Pretože máš len jeden. Niekde som čítala, že 99 % problémov a starostí, ktoré teraz máš, budú o mesiac ničím. Podľa mňa je to pravda, ak sa samozrejme nejedná o naozaj obrovské problémy. Mne na smútok vždy pomáha, keď si predstavím, že by som tento život nemala a nemohla žiť. I cez všetko zlé dni a prekážky chcem! Chcem svoj život!

Prosím, nebuď smutná. Si hodnotná žena, ktorú milujú jej drahí ľudia. Si žena, ktorá musí bojovať za svoje šťastie, pretože jedine vtedy sa stane silnou. Si pokojný bojovník a niekedy veľký trpiteľ, no zvládaš to. A to je dôležité! Prosím, drahá, nebuď smutná. Život je krásne miesto a oplatí sa bojovať. Konaj, neľutuj, pohni sa vpred. Ži. Máš toľko dôvodov byť šťastná! Vždy je dôvod na úsmev a na smiech. Vždy je dôvod vychutnať si prítomný okamih a vždy je dôvod ďakovať za svoj život.

Netráp sa pre lásku, ak ťa príliš sebecky zraňuje.

Netráp sa pre ľudí, ktorí za to nestoja.

Hlavu hore princezná, spadne ti korunka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.