Nedovoľ, aby si sa dostala do “takmer” vzťahu, kde je tvoje srdce naviazané na niekoho, kto si na teba spraví čas len občas. Nenechaj ho ničiť tvoju hlavu a tvoje srdce. Nedovoľ, aby ťa držali noci, kedy sa len prehadzuješ a otáčaš. Nedovoľ, aby ťa tie neodpovedané správy odvádzali od života, ktorý sa deje pred tebou s ľuďmi, ktorí sa o teba zaujímajú.

Zaslúžiš si niekoho, kto si cení každý okamih s tebou. Môžeš mať niekoho rada a zaujímať sa o neho celým svojím srdcom, no ak ťa chce len vtedy, keď je to pre neho vhodné, nestojí za tvoj čas.

Potrebuješ niekoho, kto bude po tvojom boku cez všetky nudné, ťažké a komplikované chvíle v živote, pretože vysoké hodnoty nikdy nevzniknú bez nízkych.

Potrebuješ niekoho, kto ti rozumie a nebude sa snažiť situáciu zhoršovať ale postará sa o teba. Potrebuješ niekoho, kto pri tebe bude po hroznom dni a jediné, na čo budeš mať náladu je plač – niekoho, pri kom sa ti uľaví a budeš mať pocit, že je všetko v poriadku.

zdroj: TWENTY20.com

Potrebuješ niekoho, kto pri tebe bude skrz všetky paraboly tvojho života, pretože ak toho nie je schopný, nemala by si pre neho viac obetovať svoj čas.

Zaslúžiš si viac ako len polovičnú lásku od muža, ktorý ťa nevie uprednostniť.

Nie si možnosť. Ani žiadny zástupný symbol.

Si úžasná, plná srdca, plná života a preto si zaslúžiš niekoho, kto bude nadšený ohľadom všetkého, čo ponúkaš.

Nie si príliš veľa alebo príliš málo, nemiluješ ani necítiš príliš, nepotrebuješ na sebe meniť veci len preto, aby si niekoho viac priťahovala.

Tvoje myšlienky a emócie sú dôležité, relevantné a každý, kto má pocit, že na tom nezáleží, je niekto, kto si nezaslúži viac tvojho času.

Je čas pustiť sa a ísť ďalej. Prestať sa niekým brzdiť, ak si môžeš nájsť niekoho, kto pri tebe chce byť v každom momente.

zdroj: unsplash.com

Niekto pri tebe chce byť, keď plačeš, držať tvoju ruku, dať ti pusu na verejnosti, zobudiť sa vedľa teba každé ráno nezáležiac na tom, ako nedokonalo budeš vyzerať. Si niekoho sen a držať sa niekoho, kto pri tebe nemá taký pocit, ti len ubližuje.

Viem, ako sa teraz cítiš. Sedíš sama, ale vieš si spomenúť, ako sa to napína, keď ste v rovnakej miestnosti. Vieš, že ho miluješ. Vieš, že si bojovala a bojovala si tak tvrdo, že to takmer bolí. Pokúšala si sa udržať samu seba, dúfajúc, že ti raz bude schopný to všetko opätovať.

No dovoľ mi ti povedať, že existuje správny a zlý spôsob toho, ako bojovať za niečo, čo máš rada.

Je rozdiel medzi bojom za niekoho, kto ťa miluje, alebo bojovaním za niekoho, aby ťa miloval. 

Tak sa nadýchni a úprimne premýšľaj o tejto láske, ktorej si sa držala tak pevne. Otvor svoje ruky, daj si dole okuliare a premýšľaj, či by si mala pokračovať alebo odísť. Pretože si úprimne zaslúžiš, aby sa tvoja jasná, odhodlaná vášeň vracala späť a to nielen preto, že je to správna vec.

Buď opatrná, s kým si vytváraš spomienky, niektoré veci môžu trvať celý život. Zaslúžiš si bojovať za lásku, ktorá ti bude opätovaná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.