Muž si navždy zapamätá svoju prvú lásku. No nie vždy s ňou ostane. Prvé lásky sú už raz také. Mnoho nás toho naučia, vo veľa veciach nás zmenia, ukážu nám, čo od vzťahu vyžadujeme a čo naopak nedokážeme tolerovať. V našom živote sú nevyhnutné, no málokedy večné.

Nechcem byť tvojou prvou láskou, pretože nechcem, aby po mne prišla nejaká iná.

Nechcem byť tvojou prvou láskou, pretože tá býva málokedy posledná.

Nepotrebujem, aby si predo mnou nemiloval žiadnu inú. Chcem ťa presne takého, aký si. S tvojimi zlými aj dobrými skúsenosťami. S tvojim zlomeným a znovu zlepeným srdcom. S tvojimi obavami a chybami. Chcem, aby si už vedel, čo od ženy očakávaš. Chcem, aby si nemal nereálne a skreslené očakávania a názory na vzťahy. Potrebujem vedieť, že aj ty dobre vieš, čo obnáša byť s niekým vo vzťahu, čo sa patrí a čo nie. Aké je to skutočne niekoho milovať.

Nepotrebujem byť tvojou prvou, nemusím ťa vodiť za ručičku a vychovávať si ťa. Nechcem byť tvojou „matkou“, nechcem ťa meniť. Nechcem ani aby si kvôli mne robil veci, ktoré by si sám od seba nikdy nespravil. Chcem, aby si vedel, že láska ľudí nespútava, že pri tej skutočnej sa cítiš slobodne. Môžeš si robiť, čo chceš a ty musíš sám najlepšie vedieť, čo je správne. Chcem aby si sa každý deň rozhodol vrátiť sa ku mne, a to nie preto, že musíš, ale preto, že chceš.

View this post on Instagram

@mood_passion via 📸 @juliatreg

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Chcem byť tvojou poslednou, no nie tou, ktorej musíš klamať. Nie tou, pred ktorou sa musíš niekde ukrývať.

Chcem, aby si cítil, že ja som tá, ktorá bude pri tebe stáť aj vtedy, keď ťa všetci opustia. Aj vtedy, keď sa budeš topiť v problémoch. Aj vtedy, keď budeš chcieť oslavovať život. Keď budeš chcieť zažiť nové dobrodružstvo, chcem byť tá, ktorá bude stáť po tvojom boku a podporí ťa. Chcem ťa motivovať a s tebou rásť. Chcem pri tebe kráčať bez toho, aby som ti šliapala na nohy. Nie nepotrebujem byť tvojou prvou, druhou, či inakou, chcem, aby som už bola tvojou poslednou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.