Prijímame len takú lásku, o akej si myslíme, že si zaslúžime. Neviem, na čo som myslela ja…a na čo si myslel ty. Niektorí z nás majú o sebe prehnanú predstavu, iný naopak nedostatočnú.

Keď som bola malé dievčatko našla som si jednoduchý spôsob ako zistiť , či ma môj vysnívaný chlapec miluje. Z lúky som si odtrhla margarétku a postupne ju ochudobňovala o lupene, ktoré mi mali prezradiť či ma môj vyvolený ľúbi alebo nie. Odvtedy sa však veľa zmenilo. Sponky vo vlasoch nahradili šnurovacie náhrdelníky, pohodlné cvičky sme vymenili za lodičky a láska sa stala oveľa komplikovanejšia, ako som si myslela. Teda aspoň to tak vyzerá.

elitedaily.com

Mal ma rád, dokonca verím, že ma miloval. Jeho osobitným, mierne streleným spôsobom. Často mi vravieval „ milujem ťa tak veľmi, až sa bojím, že z toho ochoriem ´´ . A možno aj ochorel, aj keď nie doslova. Spomínam na naše začiatky, na to ako sme sa obdivovali a rešpektovali. Ako sme zisťovali, aké absurdné veci máme spoločné.

Obľúbená pasáž z knihy, rovnaká zbierka domácich miláčikov, tá istá vysnívaná destinácia, znamienko na tom istom mieste a rôzne iné znamenia, vďaka ktorým sme verili, že k sebe patríme. Spomínam si, ako sme plánovali spoločnú budúcnosť, ako sme spoločne zariaďovali náš prvý prenajatý byt, ako si mi kúpil šteniatko, aby som sa necítila sama, kým pri mne nebudeš.

elitedaily.com

Chcel si mi splniť každý sen a sľuboval lásku do konca života. A ja som ti na oplátku zverila svoje srdce, dušu, šťastie a verila ,že sa o ne dobre postaráš. Spomínam si, ako som vymýšľala, čo ti na ďalší deň navarím a ako som ti v noci robila čokoládový puding. Pretože si ho tak miloval. A ja som milovala teba. Niekde vo svojej hĺbke som si bola vedomá toho, že nič netrvá večne a šťastie je prchkavé. Škoda len, že aj keď som sa nás snažila uzemniť rútili sme sa obrovskou rýchlosťou ku koncu. Nás dvoch.

Mali sme všetko, no tebe to nestačilo. Ja som bola spokojná, ty si nebol. Bola som šťastná, ty nie. Chcela som ti pomôcť, odmietol si. Ja som to pochopila, ty nie. Aj keď si sa ma snažil držať zubami-nechtami musela som ťa nechať ísť, pretože by som pri tebe stratila seba. Srdce mi pukalo, keď som si uvedomila, že jediný spôsob, ako ťa urobiť šťastným je nechať ťa odísť. Aby si sa našiel a pochopil čo potrebuješ. Ja budem v poriadku, rovnako ako aj ty.

elietdaily.com

Poučila som sa a dnes som opäť o skúsenosť bohatšia. Človek je bytosť kompletná, nepotrebuješ nikoho, aby ťa doplnil. Musíš poznať svoje dobré a zlé stránky, musíš vedieť oceniť každodenné maličkosti, a nájsť radosť vo všetkom čo robíš. Musíš sa uspokojiť so svojím bytím a mať vášeň pre to, čo chceš.

Dúfam, že ti strata nás dvoch pomohla uvedomiť si, čo je v živote dôležité. A ak by náhodou nie, je to to jediné, čo ti v tomto momente prajem:

Nájdi sám seba a buď šťastný.

Uvedom si, že spokojný človek je ten, ktorý miluje a je milovaný.

 A vedz, že nepotrebuješ vlastniť všetko na svete a aj tak môžeš žiť rozprávkovo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.