Mnoho ľudí je vo vzťahu len preto, aby neboli sami.

Ak však niekto predstiera lásku a vzťah len preto, aby sa vyhol samote, ide o veľmi zlé rozhodnutie. Vo vzťahu tiež veľakrát zotrváme aj vtedy, keď v ňom nie sme šťastní – či už preto, že tomu druhému nechceme ublížiť, alebo sa bojíme zmeny. Vo vzťahu by ste však nemali byť s kýmkoľvek.

Pár by ste mali tvoriť len s niekým, kto pre vás podľa portálu themindsjournal spraví týchto 13 vecí.

Buďte s niekým… kto si váži vašu prítomnosť

Váš partner by vás nemal brať ako samozrejmosť alebo ako prívesok zvýrazňujúci jeho prosperitu či noblesu. Mal by to byť niekto, kto si vás skutočne a úprimne váži.

Buďte s niekým… kto sa nebojí prekážok, ktoré budete musieť zdolať

Dokonalý vzťah jednoducho neexistuje. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa milujete, raz príde obdobie, kedy budete musieť čeliť neľahkým prekážkam. No váš partner to vie a keď k tomu príde, nezuteká a problémom sa postaví čelom.

zdroj: unsplash.com

Buďte s niekým… kto rozumie pojmu “záväzok”

Tento pojem totiž všetci definujeme inak. Jediná vec, na ktorej v tomto prípade záleží je to, aby ste si s vaším partnerom slovo “záväzok” vysvetľovali rovnako.

Buďte s niekým… kto z vás spraví lepšieho človeka

Nikto nie je dokonalý. Jednou z najväčších výhier v živote je však to, ak nájdete spriaznenú dušu v niekom, kto z vás bude vedieť dostať to najlepšie. A vy sa vďaka tomu stanete lepším človekom – vo všetkých oblastiach.

Buďte s niekým… kto prinesie do vášho života radosť

Samozrejme, okrem mnohých radostí budete musieť zdolať aj zopár starostí. Ručička pomyselných váh by však mala neustále ukazovať na radosť, ktorej by malo byť viac. Ak vám niekto spôsobuje viac problémov ako šťastia, asi to nebude tá pravá láska.

zdroj: unsplash.com

Buďte s niekým… komu na vás bude záležať

Keď vám to povie, je to milé. Skutočná láska sa však nezakladá na slovách, ale na činoch. Ak tieto činy budú jasným dôkazom toho, že tomu druhému na vás záleží, nemáte o čom pochybovať.

Buďte s niekým… kto neskrýva problémy pod koberec

Ako sme už spomínali, raz určite prídu. A len máločo je horšie ako človek, ktorý sa každý problém snaží zmiesť pod koberec. Problémy treba riešiť, nie ich prehliadať a tváriť sa, že neexistujú.

Buďte s niekým… kto na vás bude hrdý

Vaša polovička by vás mala milovať so všetkým, čo k vám patrí. Ak vidíte, že sa hanbí za vašu prácu, za váš vek či za vašu rodinu, nikdy to nebude fungovať.

zdroj: pexels.com

Buďte s niekým… na koho sa môžete spoľahnúť

Viete, že ak raz niečo povie, tak to platí. Ak to tak nie je a ak sa každý plán, ktorý vysloví x-krát zmení, pravdepodobne mu na vás nezáleží až tak, ako hovorí.

Buďte s niekým… kto je k vám úprimný

Aj tá najmenšia lož dokáže vzťah poriadne naštrbiť. Ak vám niekto klamal raz, ako môžete vedieť, že to neurobil viackrát? Alebo že to nerobí práve teraz? Úprimnosť by mala byť základným pilierom každého vzťahu.

Buďte s niekým… pri kom sa budete cítiť výnimočne

Každá minúta strávená s ním pre vás bude malým sviatkom. Zažijete s ním veci, o akých sa vám predtým ani nesnívalo a niekde vo svojom vnútri budete cítiť, že toto je to, na čo ste celý život čakali.

zdroj: unsplash.com

Buďte s niekým… kto má dlhodobé ciele

Ak vám vaša polovička povie, že nevie ani to, kde bude zajtra, nieto ešte o rok, mali by ste si priznať, že pravdepodobne nejde o osobu, ktorá by s vami mala dlhodobé plány.

Buďte s niekým… kto vás miluje

Buďte s niekým, kto vás miluje celým svojom srdcom. Buďte s niekým, kto myslí úprimne každé jedno slovo, ktoré vám povie. Buďte s niekým, pre koho budete stredobodom vesmíru aj v miestnosti plnej ľudí. Buďte s niekým, bez koho váš život už nikdy nebude úplný.

zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.