Nebudeme si predsa klamať. My, ženy, sme vo vzťahu občas pekné naivky. Vidina rozprávkového vzťahu a sladké reči nám totiž vedia na oči nasadiť tak ružové okuliare, že nevnímame signály, ktoré nás upozorňujú na to, že nás chlap iba ťahá za nos. Aby si tomu predišla, daj si pozor na tieto 3 veci!

Časté telefonáty a nečakané stretnutia

Och, aký je len pozorný! Dokáže ti niekoľkokrát denne zavolať, aby sa opýtal, ako sa máš a čo robíš. Nezabudne ani na správu, a čo je snáď osud, vždy sa náhodne stretnete, aj keď ste neboli dohodnutí. Toľká pozornosť od milovaného človeka je snáď ako z filmu.

Avšak, ani netušíš, ako často je to len zakrývanie prehnanej žiarlivosti. Najmä, ak nie ste spolu roky a on ťa nechce vyplašiť, aby o teba neprišiel. Vtedy svoju žiarlivosť a prehnanú kontrolu maskuje za obyčajnú (aj keď otravnú) „starostlivosť“. Ak neurčíš nejaké hranice hneď na začiatku, po čase zistíš, že sa vo vzťahu dusíš.

Prehnaná pozornosť v podobe darčekov

Ok, ak ti nosí kvety v deň nejakého výročia alebo občasný darček pre potešenie, nemusíš ho hneď podozrievať. Keď sa ti však zdá, že kytice dostávaš nejak často a pozornosti vo forme menších i väčších darov aj vtedy, kedy si to až tak nezaslúžiš, znova sme pri maskovaní. Tentokrát nevery.

Z jeho strany, samozrejme. Chce ti jednoducho zalepiť oči, aby si nemala čo i len tušenie, že bol pred chvíľou s inou ženou. Veď keď ti prinesie ružu, také niečo by ti ani len nenapadlo, že? Potrebuje si kupovať tvoju pozornosť, aby si ťa udržal pekne pri sebe.

Láska iba na verejnosti

No a do tretice tu máme ilúziu dokonalého vzťahu, ktorá ma zase zamaskovať intímne tajomstvo. Doma sa k tebe správa ako k veci, neprejavuje ti pozornosť, hádky či dokonca forma týrania sa tiež vyskytnú. No akonáhle ste v spoločnosti ľudí, drží ťa za ruku, bozkáva a správa sa ako gentleman roka.

No veď preto, aby nikto ani netušil, že v skutočnosti nie je vôbec dobrým partnerom. Dovoliť si však v spoločnosti takýto pohľad na seba si dovoliť nemôže. Sekni s tým skôr, ako bude neskoro.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.