unsplash.com/Pablo Heimplatz

Občas mám pocit, že sa v živote stále za niečím naháňam. Snažím sa mať čo najlepšie výsledky v škole, lepšiu prácu ako bola tá predchádzajúca, čo najviac nového oblečenia v skrini, stále viac večerov s kamarátkami, chcem mať v živote správneho muža.

foto: pexels.com

Každá z nás je aspoň z časti taká. Ak nemáš nič, chceš aspoň niečo. Ak máš konečne to niečo, po čom si túžila, odrazu chceš ešte viac. Túžiš byť obdivovaná, cítiť sa výnimočne. Máš pocit, že ak toho v živote nadobudneš čo najviac, stane sa to pre Teba istotou. Naháňaš sa za niečím, čo vlastne ani nepotrebuješ. Len pre Tvoj dobrý pocit vlastnenia niečoho, vlastnenia čo najviac.

Možno práve nemáš v živote žiadneho muža. A v snahe si čo najrýchlejšie nejakého nájsť sa vrhneš o náručia prvému chudákovi, ktorý o Teba prejaví aspoň nejaký záujem. Len, aby na Teba nepozerali ako na „tú divnú“, ktorá je stále sama.

foto: pexels.com

Pod vplyvom všetkých týchto postojov Tvojho okolia Ťa prepadne zúfalá túžba čo najrýchlejšie niekoho uloviť. Tak sa rýchlo s niekým, kto za to aspoň trochu stojí vrhneš do vzťahu, bez premyslenia. Netušíš, aký je ten človek a či s ním dokážeš mať vzťah. Nepoznáš jeho skutočné hodnoty. Netušíš, či spolu naozaj dokážete niečo vytvoriť. Jediné, na čom záleží je, aby si nejaký vzťah mala.

Problém nastáva, že si práve stratila túžbu milovať a byť milovaná. Nechceš, aby bol tvoj partner pre Teba ochrancom, priateľom, milencom, aby Ťa podporoval, motivoval a inšpiroval. Chceš ho vlastniť. Chceš, aby každá jeho chvíľa bola venovaná Tebe. Odmietaš pripustiť možnosť, že by mohol ísť na pivo s kamarátmi, alebo stráviť čas osamote. Chceš, aby bol neustále online a dostupný. Aby Ti stále okamžite zdvihol telefón, odpísal na desiatu správu v poradí a nezabudol v závere dodať, že Ťa ľúbi.

Možno si v tom zhone zabudla, čo vlastne znamená skutočná láska. Stratila si schopnosť skutočne milovať.  Možno túžiš mať v živote muža len preto, lebo to tak majú aj ostatné.

foto: pixabay.com

Áno, v súčasnej spoločnosti sa považuje za samozrejmé mať partnera. Ak náhodou momentálne žiadneho nemáš, je viac ako pravdepodobné, že Tvoje okolie na Tebe hľadá chyby a potom ich na sebe vidíš aj Ty. Necítiš sa dostatočná, ak nemáš po boku muža. Je jedno, či je to dobrý muž správnych hodnôt, alebo mini grázlik, ktorý sa chváli peniazmi svojich rodičov. Hlavné je, aby si pri sebe mala muža, ktorý vlastne ani možno nie je mužom. Aby skončili nekonečné otázky o tom, prečo nikoho nemáš a hlavne preto, aby si sa cítila sama pred sebou dostatočná.

Láska sa jednoducho vynútiť nedá. Príde do Tvojho života vtedy, keď nastane ten správny čas a keď budeš pripravená milovať a byť milovaná. Muž pre Teba nebude len niekým, vďaka komu budeš so sebou spokojná. Bude tým, kto Tvoj život naplní.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating