Photo by Brenna Huff on Unsplash.com

Už veľakrát som sa stretla s názorom, že to, čo sa ľuďom páči je prirodzená krása.

Samozrejme, občas sa naskytnú príležitosti, kedy si môžeme dovoliť výraznejší make-up, ako napríklad dymové líčenie, trblietky a výrazné rúže. Ale ples nie je každý deň. Každodenné povinnosti, práce alebo škola, je prostredie, kde sa my ženy dennodenne stretávame. A čo je krajšie ako prirodzená krása, ktorá je podporená úplne jemným líčením?

Na čo sa mám zamerať?

V prvom rade sa musíme zamerať na peknú pleť. Viem, že nie každý je obdarený dokonalou pokožkou, ktorá je bez chyby. No na to, aby sme vyzerali pekne aj prirodzene, je dôležitá starostlivosť o pleť, ktorá predchádza samotnému líčeniu. Nikdy by si sa nemala zabudnúť večer odmaľovať. Vyčistenie pleti, použitie tonika a dobrého krém je základ. Týmto pleť pripravíš na použitie make-up. ďalej je dôležité vedieť si zvoliť vhodný odtieň ale aj typ make-upu, pod ktorý požiješ kvalitnú podkladovú bázu. Na každý deň odporúčam zvoliť make-up s ľahkou alebo strednou krycou schopnosťou, a na prípadné nedokonalosti, či kruhy pod očami použiješ korektor. Následne si naozaj jemne aplikuj lícenku, ktorá dodá pleti zdravý vzhľad. Celé to môžeš zafixovať buď transparentným alebo kompaktným púdrom.

To, čo si každý všimne, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, je obočie. Dbaj na to, aby bolo upravené. Keď patríš medzi ženy, ktoré nemajú husté obočie a musíš si ho každý deň dokresľovať, odporúčam ti dať si ho zafarbiť u kozmetičky. Vydrží ti to cca 2 týždne a ušetríš tým ráno čas.

Čo sa týka očných tieňov alebo linky, výber je na tebe. Pokiaľ máš väčšie oči a linka ti svedčí, namaľuj si ju tenučkú, nech nebije do očí, ale ich zvýrazní. Ak máš menšie oči a vieš základy používania tieňov, odporúčam zvoliť nejaké nude odtiene, kde nesmie chýbať hnedá a béžová. Do vonkajšieho kútika aplikuj tmavší tieň a vytieňuj to so svetlejším.

Určite by si sa však mala zamerať na výber dobrej špirály, ktorá sa nedrobí a neodtláča. Cieľom sú zvýraznené riasy, ktoré dodajú tvojmu pohľadu šmrnc. No a napokon odporúčam aplikovať niečo na pery. Či už si milovníčka rúžov, alebo si ich rada len hydratuješ balzamom, nezabúdaj na ne. Na každý deň by si mala zvoliť rúž, ktorý nebije do očí a dodá im prirodzenú farbu a lesk.

Čomu sa mám vyhýbať?

Vyhýbaj sa tomu, žeby tvoja pleť vyzerala ako maska. Prílišne kontúrovanie a bronzer tiež nie je šťastnou voľbou. Nezabúdaj na to, že nejdeš na diskotéku, a tak to nepreháňaj s rozjasňovačom. Snaž sa, aby tvoje obočie nevyzeralo, ako dve pečiatky. Myslím si, že umelé riasy a príliš silné líčenie očí skombinované s rovnako výrazným rúžom sa na každodenné aktivity nehodí. No koniec koncov, nech si každý nosí to, v čom sa cíti najlepšie.

Tu je video, ktoré ti názorne ukáže, ako by mohol každodenný make-up vyzerať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty