Ženy trpiace úzkosťami musia každý deň bojovať s mnohými vecami. A aj pre to sú také silné.

V dnešnej dobe trpí úzkosťou mnoho dievčat. Ľudia si však veľakrát neuvedomujú závažnosť tejto situácie a nepokladajú to za nič dôležité. Úzkosť je však stará známa, ktorá dokáže poriadne strpčovať život. Neustále sa cítiť neisto, nesebavedomo, neustále o sebe pochybovať alebo nad niečím premýšľať je len zlomok toho, čo si ľudia trpiaci úzkosťou musia prežiť. Takíto ľudia by sa pokojne mohli považovať za tých najsilnejších na svete. Viete prečo? Tu je dôvod.

Dievčina,  o ktorej budeme hovoriť, je silná, pretože zvádza neustály boj s úzkosťou. Úzkosť jej našepkáva, že je slabá. Že by nemala rozprávať. Že by nemala povedať svoj názor. Že by nemala vstať z postele. Ona niekedy ten ničivý hlas počúva. No v iných dňoch nájde silu ignorovať ho. Nájde silu na to, aby vstala, obliekla sa a opustila svoju izbu. Aby vyšla medzi ľudí. Aby sa usmievala.

Táto dievčina je silná, pretože hovorí nahlas, aj keď sa jej trasie hlas. Dýcha, aj keď má pocit, že už dýchať nemôže. Bolo by pre ňu jednoduché zrušiť všetky plány s priateľmi, vynechať dôležité stretnutia, či neprísť do práce. A niekedy to aj urobí. Niekedy len ten pocit, že má byť medzi ľuďmi, je sám o sebe neznesiteľný. Ale väčšinou vždy urobí to, čo musí. Nastaví si budík, osprchuje sa, oblečie sa a dobýja svet.

pexels.com

Počas dňa sa samozrejme musí vysporiadať s veľkým množstvom problémov. Ľudia si ani neuvedomujú, aké ťažké je komunikovať s niekým úplne cudzím, aké ťažké je niekedy odpovedať na maily, alebo aké ťažké je si poradiť so zvláštnymi pohľadmi iných ľudí. Ale ona sa to aj napriek tomu snaží všetko ignorovať. Snaží sa zamerať na to, čo je dôležité a snaží sa byť produktívna.

Odmieta nechať úzkosť, aby kontrolovala jej život. Nedovolí, aby zlé myšlienky zatienili tie dobré. Je motivovaná stať sa najlepšou osobou, akou len môže byť.

Občas jej úzkosť spôsobuje, že sa cíti slabá. Maličká. Má pocit, že si nezaslúži byť v tej istej miestnosti s tými ľuďmi, pretože cíti, že nejakým spôsobom nezapadá do davu. Ale v skutočnosti je to bojovníčka. Prečo to sama nevidí? Prečo nevidí, že bojuje zo všetkýcn síl a vynakladá toľko úsilia? Že sa dostala už tak ďaleko? Prečo nevidí, aká je úžasná?

Niektorí ľudia len zriedkakedy opustia svoju komfortnú zónu. Ale ona z nej musí vychádzať každý jeden deň. Vždy sa obáva toho, čo bude musieť povedať alebo čo bude musieť urobiť.  Napriek tomu existujú chvíle, keď nájde odvahu na to, aby sa prejavila. Aby prehovorila. A potom prekvapí samú seba, aká odvážna dokáže byť.

Pravdepodobne si to táto dievčina ešte stále neuvedomuje, ale dievčatá trpiace úzkosťou patria medzi tie najsilnejšie ženy na tomto svete. Nikdy nemajú ani len na chvíľu pokoj. Vždy s niečím zápasia – a vždy vyhrávajú. A ak aj vy patríte medzi ne, je dobré, aby ste to vedeli.

Pozri aj: Ľudia nevedia, že týchto 11 vecí robíte kvôli tomu, že trpíte úzkostnou poruchou

zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.