Aj pre teba znamená „citlivá žena“ naivku, ktorá sa rozplače pri všetkom len trošku zložitom, smutnom a sklamania berie ako vážne činy? Možno si sama citlivou osobou, no dobre vieš, že byť „citlivou“ neznamená byť slabou. Nie si slabá. Nie si hlúpa.

Najsilnejšie ženy sú citlivé ženy.

Sú to tie ženské, ktoré samé majú ťažké dni, no vždy sú svojim priateľom nablízku a vedia im poradiť. Sú to tie ženské, ktoré trpia potichu a povedia to každému človeku len tak „na posedenie“. Sú múdre, vyberajú si správnych ľudí okolo seba. Nie sú dokonalé a vedia o tom. Aj oni robia chyby, no uvedomujú si ich. Veria ľuďom, avšak po každej zlej skúsenosti sú opatrnejšie.

Najslabšou stránkou citlivej ženy sú jej pochybnosti. O sebe, o druhých. Uvažuje. Veľa.

Hovorí, že jej poslaním je milovať, mať okolo seba dobrých ľudí a zažívať. Možno si o nej ľudia myslia, že je niekedy až príliš tichá, zahľadená, idealistka a citlivá osoba, no ona je hneď prvá, za kým sa idú poradiť. Ona je tá, ktorú tajne obdivujú za jej empatiu a odhodlanie.

Cení si ľudí okolo seba a vie, že za dobré sa musí bojovať. Vie, že nie každý deň svieti Slnko a je skutočne odhodlaná. Rešpektuje názor iných, no tvorí si ten svoj sama.

Ak ľudia v jej živote nevyvíjajú snahu byť s ňou, podporiť ju alebo jej povedať niečo úprimné, nedrží sa ich. Oslavuje svoje malé víťazstvá. Každé jedno.

Najsilnejšie ženy sú tie, ktoré neodcudzujú a uvedomujú si, že aj oni môžu zlyhať.

Sú to tie nenápadné bytosti, ktoré sa celý deň usmievajú a nedajú nám pocítiť, že sa v ich živote deje niečo zlé. Sú tu pre nás. V dobrom aj v zlom. O tretej ráno i poobede.

Vážme si naše citlivé ženy. Ktoré sa občas bijú aj za nás a nie vždy si to vážime.

Sú to naše mamy, staré mamy, kamarátky.

Tie dobré ženské, ktoré nebojujú proti životu. Bojujú s ním.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.