Kto nepozná Paula Coelha?

Jeho fenomenálny Alchymista vyšiel najskôr v náklade 900 kusov, aby sa zakrátko stal jednou z najpredávanejších kníh v histórii. Predalo sa z nej vyše 83 miliónov kusov a preložili ju do 81 jazykov. Paulo Coelho je vďaka nej zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako žijúci autor najprekladanejšej knihy na svete. Rozhodla som sa pre vás vybrať 4 knihy, ktoré pre mňa osobne nesú obrovské posolstvo a rozhodne by si ich mal prečítať každý.

Záhir

Bojoval som za lásku svojej prvej, druhej i tretej ženy. Bojoval som, aby som našiel odvahu rozísť sa s prvou, druhou i treťou, lebo láska nevydržala a potreboval som ísť ďalej, kým nenájdem človeka, ktorý prišiel na tento svet, aby ma stretol – a nebola to ani jedna z tých troch.

Som slobodný. Vyšiel som z väzenia, žena mi zmizla za záhadných okolností, nemám pevný pracovný čas, bez ťažkostí sa zoznamujem, som bohatý, slávny, a ak ma Esther naozaj opustila, rýchlo si nájdem náhradu. Som slobodný a nezávislý. Ale čo je to sloboda?

 

Alchymista

Sila lásky: keď milujeme, túžime sa stať lepšími, ako sme.

Naplniť svoj osobný príbeh je jedinou povinnosťou človeka. Všetko je jedno. A keď niečo chceš, celý Vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.

Každý človek na Zemi, bez ohľadu na to, čo robí, hrá vždy hlavnú úlohu v Histórii sveta. A obvykle o tom nevie.

Nezabudni, že tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad. A že tvoj poklad musí byť nájdený, aby všetko to, čo si cestou objavil, mohlo mať zmysel.

Keď človek miluje, všetko je ešte zmysluplnejšie.

Piata hora

Zo všetkých ničivých zbraní, čo človek vymyslel, tou najstrašnejšou a najmocnejšou je práve slovo.

Nádej. Keď už nemáme nádej, nedokážeme vydávať energiu a bojovať o dosiahnutie nemožného.

Začni niečo robiť. Len tak sa čas stane tvojím spojencom, a nie nepriateľom.

Jedenásť minút

Po celý svoj život som lásku vnímala ako istý druh dobrovoľného otroctva. To však nie je pravda: sloboda existuje iba tam, kde je aj láska. Len ten, kto sa úplne odovzdá, kto sa cíti slobodný, môže vrúcne milovať.

Skutočnou skúškou slobody je láska, nikto nemôže vlastniť iného človeka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.