Hoci na tému „beauty prešľapov“ vzniklo už množstvo článkov, opakovanie je matka múdrosti a nikdy nie je na škodu si tieto chyby pripomenúť.

Nesprávny odtieň make-up(u)

Podľa môjho názoru, je nájsť si správny odtieň make-up(u) jedným z najťažších vizážistických hlavolamov. No pokiaľ žena nechce na ulici pôsobiť, že si práve doma skúšala make-up tutorial alá Mŕtva nevesta na Halloween party alebo naopak ako zabudnutý pomaranč v špajzi, mala by výberu make-up(u) venovať patričnú pozornosť.
Výsledok bude potom rozhodne stáť za to.

Nevhodná (čierna) podprsenka pod biele tričko

Nehovorím o luxusnej čiernej, čipkovanej podprsenke, ktorú si rafinovane obliekame pod bielu, mierne priesvitnú blúzku. Mám na mysli obyčajnú podprsenku, v tom horšom prípade s nejakým vzorom, v extrémnom – s leopardím vzorom, ktorú si obliekajú častokrát mladé dievčatá pod klasické bavlnené biele tričko. Nevyzerá to pekne, nevyzerá to príťažlivo a pôsobí to skutočne nevkusne. Takže nie, nie, nie a ešte raz – NIE.

Zle padnúce spodné prádlo

Pri spodnom prádle ešte ostaneme. Voľba spodného prádla je dôležitá hneď z niekoľkých hľadísk. Zodpovedá za to, ako sa cítime a buď našej postave lichotí alebo ju dehonestuje. Určite ste si nie raz všimli, aké škaredé ryhy na oblečení vytvára zle padnúca podprsenka. Správny výber spodnej bielizne nie raz zachránil nečakané situácie. Preto naň dbajme a nepodceňujme túto časť nášho šatníka.

Neprirodzene vyzerajúce obočie

Pamätáte si ešte na trend tenkých čiarok namiesto obočia? Áno, čistá katastrofa. A táto katastrofa stojí za množstvom neprirodzene vyzerajúceho obočia. Keďže sme nechceli byť „out“, šklbali sme si obočie jedna radosť (niektoré ho dokonca aj radikálne oholili) a v mnohých prípadoch sme sa práve vďaka tomu o vlastné obočie pripravili raz a navždy. Alebo aspoň na dllllhuuuu dobu. Keďže sme však nedočkavé a to naše nestihlo dorásť, s novým trendom prišlo aj dokresľovanie obočia. A to nie vždy dopadlo šťastne.  Na internete však nájdete množstvo návodov ako si nespraviť z obočia logo nemenovanej športovej značky, tak hor sa na make-up tutoriály.

Legíny namiesto nohavíc

Verím, že tento „trend“ je na ústupe, no stále sa nájdu slečny, ktoré legíny berú ako plnohodnotnú náhradu za nohavice. Takže ešte raz… Pokiaľ nemáte namierené práve do posilňovne alebo neležíte doma na gauči, nechajte legíny radšej v skrini. Ak však naozaj bez legín neprežijete, zvoľte k nim aspoň tuniku, oversized svetre a pod.

Pančušky do lodičiek s otvorenou špičkou

…alebo do sandálok. Tu sa tisne otázka – prečo? Prečo, keď existuje množstvo iných variant? Avšak! Ak by ste predsa trvali na tom, že tie krásne šaty si vyslovene pýtajú lodičky s otvorenou špičkou, pretože inak sa zrúti svet – módni géniovia vymysleli aj pre tento prípad riešenie. Sú ním silonky s otvorenou špičkou. Využívajme ich a nezabúdajme na tento perfektný vynález.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.