Znaky závisti: Ako ich spoznáš?
Unsplash/Rendy Novantino

Šaty robia človeka. O tomto si už zrejme počula, však? Tak prečo sa, my ženy, niekedy správame úplne naopak? Opakovane sa dopúšťame tých istých módnych prešľapov a pritom všetky módne magazíny na nás kričia, aby sme s týmito faux pas už prestali.

Tak si to tu pekne naposledy spíšme čierne na bielom. Toto sú najčastejšie faux pas, ktoré robíme a pre ktoré raz určite skončíme v módnom pekle. Ruku na srdce, koľko z nich robíš aj ty?

Pokiaľ sa chceš inšpirovať, v čom v lete najviac zažiariš, prečítaj aj náš ďalší článok, ktorý sme ti venovali. Prípadne sme ti aj dali tipy , ktoré módne kúsky sa ti oplatí kúpiť o číslo väčšie, než bežne nosíš.

10 módnych faux pas, ktoré by si mala prestať robiť

1. Vytŕčajúce ramienka podprsenky. Je jedno či zo šiat alebo z topu so špagetovými ramienkami.

2. Priesvitné ramienka podprsenky. Vážne sa toto dnes ešte nosí?! Chceš vyzerať nenápadne, no pritom zarezávajúce sa priesvitné ramienka upútajú ešte väčšiu pozornosť.

3. Čierna podprsenka pod bielym alebo priesvitným tričkom.

4. Vytŕčajúce alebo zarezávajúce sa nohavičky, ktoré vytvárajú nepekné línie na nohaviciach. Vedela si o tom, že existuje aj bezšvová spodná bielizeň?

5. Silonky do topánok s otvorenou špičkou alebo do sandálov. Ak nechceš ostať bosá, vyrábajú sa aj pančušky s otvorenou špičkou.

6. Legíny namiesto nohavíc. Legíny sa hodia akurát tak do fitka a neslúžia ako náhrada nohavíc. Keď už tak, obleč si k nim aspoň dlhšie tričko alebo oversize sveter či mikinu.

7. Nesprávna veľkosť oblečenia. Je úplne normálne, že sa už nezmestíš do nohavíc, ktoré si nosila pred 10 rokmi a že keď si v nich sadneš, máš pocit, že ti odletí gombík. Pekné ale nie je ani oblečenie väčšie o pár čísel, v ktorom budeš vyzerať ako vo vreci.

8. Neodstránené cenovky. Áno, aj takéto sa stáva, hlavne na lodičkách. Zo spodnej strany niekedy nájdeš cenovku, tak ju radšej odstráň pred prvým obutím.

9. Ponožky v sandáloch. Naši bratia Česi by o tom vedeli svoje.

10. Priveľa motívov. Nekombinuj jeden zvierací motív s ďalším alebo s kvietkami. Jeden vzor v outfite úplne postačuje.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieSom_fashionista