Ak sa chystáte nechať sa tetovať, radšej vybraný obrázok dobre zvážte.

Premýšľate, že by ste sa dali tetovať alebo už dokonca nejaké to tetovanie máte? Iste je potom dobré poznať význam toho, čo si vlastne na kožu dávate.

Čo môže vyzerať ako nevinný imidžový obrázok, má v skutočnosti často skrytý význam, o ktorom ani len netušíte. Významy jednotlivých tetovaní sa líšia od krajiny ku krajine, na týchto 15 by ste si však mali dať pozor.

Slza

Na prvý pohľad úplne nevinné tetovanie. Treba však mať na pamäti, že vytetovaná slza pod pravým okom je v kriminálnych kruhoch znakom, že dotyčný človek spáchal vraždu, alebo sa o ňu pokúsil.

Trojlístok

Pozitívne tetovanie, nemyslíte? No, nie tak celkom. Pokiaľ si totiž dáte vytetovať trojlístok namiesto štvorlístka, v niektorých ľuďoch môžete vzbudiť podozrenie, že patríte k írskym kriminálnym neonacistickým gangom.

Klaun

Pokiaľ máte vytetovaného klauna, radšej sa vyhnite Brazílii, pretože práve v tejto krajine je podobné tetovanie vnímané ako veľká urážka. Ľuďom okolo tým totiž dávate na známosť, že ste zavraždili príslušníka polície.

Drôt

Tieto tetovania sú veľmi obľúbené hlavne medzi zločincami či členmi najrôznejších mafiánskych klanov. Väčšinou si ho dávajú vytetovať ľudia, ktorí boli odsúdení a strávili nejaký čas za mrežami. Podľa počtu uzlov na drôte môžete dokonca spočítať, koľko si dotyčný odsedel.

View this post on Instagram

@adamdegross

A post shared by @ postmalone on

A.C.A.B

Tieto písmená sa často nachádzajú vytetované na väzňoch. Skratka znamená All Cops Are Bastards(teda: Všetci policajti sú bastardi). Tí, ktorí si vo svojej nevedomosti dali tieto písmená vytetovať, prišli narýchlo s alternatívnym významom: Always Carry a Bible (teda: Vždy nos Bibliu), to však rozhodne nie je všeobecne uznávaný význam.

Buddha

Pri tetovaní najrôznejších náboženských postáv a symbolov by mal byť človek dvojnásobne opatrný. Tak napríklad, nechať si vytetovať Buddhu, vás môže vyjsť poriadne draho, keď sa dostanete do krajín, kde je budhizmus dominantným náboženstvom. Je to vnímané ako urážka a rúhanie, a môžete za to skončiť v base.

Žltá ryba

Opäť ide o, na prvý pohľad, úplne neškodné tetovanie, dokonca aj esteticky príťažlivé. Nedajte sa však oklamať. Týmto a podobnými tetovaniami sa totiž označovali členovia Yakuzy, najmocnejšej a najbrutálnejšej mafiánskej organizácie v Japonsku.

Zdroj: brightside.mecorrectionsone.comunbelievable-facts.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.