„Len si píšeme. Predsa o nič nejde, je to len moja kamarátka/môj kamarát, známa/známy. Nerobím nič zlé…“

Písanie, odpisovanie, komentovanie, zabíjanie času, ktorý by sa dal stráviť aj inak. Je pravda, že v dnešnej dobe už ani nevieme, kde máme hranice. Kedy sa aj takéto ,,textovanie“ dá zrovnávať s neverou. Odmysliac si neveru fyzickú, nastáva tu problém s tzv. virtuálnou neverou, kybersexom a podobne. Určite sa s tým už stretol každý jeden z nás. Začína to len nevinným písaním si, ktoré častokrát prejde až do malej aférky, z ktorej sa človek už tak ľahko nevymotá.

Akonáhle vzniká vo vzťahu problém, máme chuť to radšej riešiť inde. Vyrozprávať sa, zdôveriť sa, hoci aj cudziemu človeku, ktorý môže byť od nás tisícky kilometrov ďaleko a pritom tú najbližšiu osobu máme práve vedľa seba.

Nevyhnú sa tomu ani chlapi, ktorí majú potrebu hýčkať si svoje ego. Nájdu si medzi priateľmi nejakú ,,dobrú kamarátku“, ktorej sa budú radi zdôverovať so svojimi aj intímnymi problémami, pocitmi, či nebodaj nesúladmi vo vzťahu. Sú však priatelia, s ktorými sa o tom bavíme normálne, pretože vieme, že nás, ani druhú stranu nebudú odsudzovať. Problém sa vyskytne v každom vzťahu či manželstve, nehľadiac na mesiace, či roky, ktoré spolu strávime. Jedno je vedieť sa zdôveriť a nechať si poradiť, druhé robiť to takto. Necitlivo, úboho, bez riešenia s partnerom, s ktorým samotný problém vznikol.

View this post on Instagram

Look of the day! 📸 @luanasilva

A post shared by FashionBox (@the.fashionbox) on

A verte či nie, zakaždým to má svoje následky. Nie vždy ide len o nevinné písanie, bežné zdôverovanie sa, pretože ak by tomu aj tak bolo, človek by nemal problém vyjsť s pravdou na povrch. Lenže ak dôjde k zatĺkaniu, niečo je v neporiadku.
Najhoršie je, ak to jeden berie ako zradu, zatiaľ čo druhý, ako formu zábavy a rozptýlenia.

V dnešnom svete plnom technologických vymožeností a vyspelého komunikovania cez rôzne aplikácie, je tento druh nevery veľmi rozšírený.

Ak človek nemá pevne stanovené hranice, a pri každom problémom vo vzťahu padá do virtuálneho sveta zdôverovania sa druhej osobe, je tu problém. Často sa takáto ,,nevera“ odhalí, až po skontrolovaní partnerovho mobilu, aj keď len čisto náhodne. A teraz si povedzme narovinu. Kto nemal niekedy chuť vziať partnerov mobil a len tak skontrolovať či sa niečo takéto neodohráva aj u neho? Využiť chvíľu nepozornosti alebo čas, ktorý partner strávi v sprche? Pretože, čo ak? Takéto odhalenie vedie nielen k strate dôvery, ale často aj k rozchodu, či rozpadu manželstva.

Naozaj nám to stojí za to? Je už dnešná doba tak skazená, že radšej všetko riešime, cez facebook, instagram, než aby sme sa pozreli milovanej osobe do očí a povedali jej pravdu? Preto by mal každý z nás zvážiť či je jeho správanie vhodné a nezraňuje partnera, a v konečnom dôsledku aj nás samých. Či nie je chyba „len“ v komunikácií.

Kompenzovať si určité veci, problémy či svoje ego je prosto chybné, zlé a slabošské. Skúsme sa zamyslieť nad tým, čo je pre nás skutočne dôležité… A či vôbec má zmysel ostávať vo vzťahu, ktorý je takýmto problémom už poznačený, a kde sa to už možno nedá riešiť inak.

Pretože verte alebo nie, aj tak na ničom inom nezáleží, len na vás dvoch. Vždy ste vy dvaja a problém, s ktorým sa potýkate, nie problém, ty a ja, ale vy dvaja.

Tak si to jednoducho spolu vykomunikujme, je to predsa ten najjednoduchší spôsob, ako riešiť problém. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.