Viem, že veci nikdy nie sú čiernobiele, a my sme sa tak snažili, aby boli. Áno, sú tu aj veci, o ktorých sme nehovorili a snažili sme sa im vyhnúť tak veľmi, ako sme mohli. Neviem, čo je horšie.

Dala som ti šancu, no teraz rozmýšľam, ako si ju zneužil a po čase zahodil. Hľadám zmysel toho, prečo si to urobil. Neznamená to, že ťa nenávidím, ani že ti to dávam za vinu. Len som si myslela, že išlo o viac ako len o to. Tušila som, že to nebude trvať večne, ale čakala som, že by to trvalo o chvíľu dlhšie. Pretože som v tebe videla niečo, čo si ty vidieť nechcel. Možno práve preto som tak prehliadala tvoje sebectvo.

Foto: thoughtcatalog.com

Foto: thoughtcatalog.com

Viem, že všetci musíme najskôr milovať samých seba, ale mám pocit, že ty si ani len na chvíľu nepomyslel na to, čo by som mohla chcieť ja. Ani ako by som sa cítila ja. Chcela som ti to povedať, no ja som radšej konala. Urobila som pre teba miesto v mojom svete, bez ohľadu na to, ako vydesená som bola z možnosti stratiť ťa. Vždy som si zapchávala uši pred rečami iných a hovorila som si, že sa zmeníš. Áno, raz určite bude iný, takto som klamala samú seba. My sme boli jedno, ale bohužiaľ sme mali dve stránky.

Keď si odišiel, nebol to šok. Bola to bolesť, pocit beznádeje a žiaľu. Ešte stále to bolí. Vedel si, aká slabá som, aj ako to bolí, no napriek tomu si sa vyparil len tak. Nehovorím, že som ťa chcela viac než čokoľvek iné, ale ľúbila som ťa. Dala som ti moju dôveru, začala som ti otvárať srdce, no nikdy som sa nechcela hrať tvoje hry. Myslela som si, že chlap ako ty, veci berie vážne, a nezuteká pri prvom probléme. Myslela som si, že si iný.

Foto: puckermob.com

Foto: puckermob.com

Ale už tomu rozumiem.

Možno si potrebuješ v hlave ujasniť čo a ako chceš. Ale, aby si vedel, ja idem. Práve teraz. Dúfam, že ma sleduješ a vidíš, aké je ťažké odísť.

Ani nie tak pre mňa. Ale pre teba.

puckermob 1 titulna

Foto: puckermob.com

Všetko, čo som sa z tejto hry naučila je, že naozaj nevieš, čo máš, pokiaľ to nie je preč. Neviem, či si taký dobrý klamár, alebo nechceš vidieť rozdiel medzi klamstvom a pravdou, no už sa radšej nepýtam. Dúfam, že sa dostaneš na miesto, kde chceš byť. Viem, že jedného dňa sa pozrieš späť a budeš cítiť obrovskú vinu. Ale vtedy už budem s niekým, kto sa nezachová ako ty.

Áno, je to ťažké. Vôbec som to takto nechcela. Ale už som strávila priveľa času čakaním na niekoho, ako si ty, len aby som zistila, že si bol len zastávkou na mojej ceste do cieľa.

Takže … toto je zbohom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.