Nadpis tohto článku je asi mierne zúfalý, ale verte, že pri vymýšľaní tohto článku som sa celkom nasmiala. Ako prvé by som chcela ozrejmiť, že som celkom dlho premýšľala nad témou, ktorou by som vám mohla niečo odovzdať. Poslednú dobu som sa s viacerými nazvime to „šťastne-nezadanými“ stretla, porozprávala a pochopila mnoho. Tými úvodzovkami som nemyslela iróniu, ale celkom plnohodnotný názov pre ľudí, ktorí sú skutočne šťastní nezadaní.

Neviem ako vy, ale mám pocit, že kedysi, kto bol nezadaný, automaticky bol zaradený ako niekto, kto bol nešťastný a potajme hľadal potenciálneho partnera, jedine pri ktorom mohol byť skutočne šťastný. Časy sa menia a dnes mám zas opačný pocit. Vzťahy sú nenaplnené, falošné a my máme chuť radšej byť samí, ako s niekým, kto nás vlastne aj tak len štve a oberá o náš vzácny čas.

Toto netvrdím len ja, ale pár ľudí, s ktorými som sa poslednú dobu rozprávala. Nejdeme tu polemizovať o tom, prečo sú dnešné vzťahy skôr na smiech a prečo nemáme ani chuť do niečoho takého, ako je „vzťah“, vôbec ísť. Dnes sa chceme venovať viac samým sebe a nemáme čas ani chuť dávať energiu do niekoho, v kom nevidíme budúcnosť alebo sme pri ňom nešťastní.

Názov článku hovorí jasne. Pred pár dňami som čítala výrok, ktorý hovorí, že ak prestaneš naháňať nesprávnu osobu, tá správna ťa dobehne alebo že hľadáš presne toho, kto hľadá teba. Teraz si predstav ten obrázok, kde sa po prečítaní tohto veľavravného citátu pozeráš okolo seba a čuduješ sa, kde je sakra tá naháňajúca ťa osoba alebo človek, ktorý ťa hľadá.

Takže, môj názor: Jednoducho ma možno nikto teraz nanaháňa ani nehľadá, pretože ja nikoho nehľadám ani nenaháňam. Jednoduché, nie? Nie. Život je zvláštny. Keď túžiš po vzťahu, stretávaš len individuá, s ktorými by si nešla ani nákup rožkov, nie to ešte na cestu životom.  

Jednoducho sú momenty a obdobia v živote človeka, kedy si má vychutnávať spoločnosť svojich priateľov, rodiny a viac pochopiť svoje hodnoty. Láska si ťa jednoducho počká a aj ten, s kým máš mať deti a krásnu budúcnosť. Jednoduché, nie? Život plynie, ľudia prichádzajú, odchádzajú a my sa meníme. Nič nezostáva rovnaké. Čím skôr si to uvedomíš, tým lepšie.

Nenaháňaj sa za nikým.

Nehľadaj nikoho.

Všetko príde v pravý čas, drahá. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.