O tebe píšem, neobzeraj sa a čítaj. Tie chvíle, keď sme spolu a správaš sa podľa najvyšších bontónov v súhre so scénami ako vytrhnutými z toho najromantickejšieho „dojáku“, vo mne intenzívne pulzujú, užívam si tvoju prítomnosť a vôňu tejto zápletky. Ale NEZBLÁZNIM SA!

Nezbláznim sa, keď sa potom dva dni neozveš, nie môj drahý. Nepozerám na mobil, či zvoní, mám veľa zaujímavejších aktivít. Neodpočítavam ani sekundy kedy sa ozveš, myslíš, že áno? Masíruj si pokojne ďalej svoje ego s tým, aký si HERO, že sa dokážeš neozvať aj tretí deň. Netreba, mám už naplánovanú kávičku s kamošom.

pixabay.com

Kde sú tie časy, keď som v týchto situáciách doma zvyšovala úroveň spodnej vody mojimi nekonečnými slzami, keď mi cez rozmočenú špirálu nešlo ani rozoznať, že mi práve nevoláš ty ale moja mama, lebo som už tretí deň nevyšla z izby. Nech týmto časom zem je ľahká. Keď na štvrtý deň rozozvoní tvoje meno môj iPhone, nezbláznim sa. Niečo na seba hodím a nechám sa unášať tou vôňou danej chvíle v tvojej prítomnosti.

pexels.com

Strávili sme spolu ďalší krásny deň… teším sa, blíži sa víkend… presne viem, čo by sme mohli podniknúť! Aha, moment, chalani ťa volali na pivo, že to bude nevinné a krátke? No ja už viem, že tvoje ľahké výklusy do mesta nebývajú zas tak krátke a jediné, čo je ľahké, sú ženy okolo vás. Tie ženy sa núkajú súmerne viac s tým, ako veľmi je muž zadaný, aká chorá doba. Hlavne ju neodmietni, ako by vyzeralo, keby ťa partia tých skvelých kamošov nazvala „podpapučákom“? Viem, že na čas, kedy budeš mať okolo seba mužov uctievajúcich skutočnú hodnotu vzťahu, ešte nie si vyspelý.

pexels.com

Asi ťa zaskočím, ale nezbláznim sa ani vtedy. A časy, keď som čakajúc doma počúvala každý šramot za dverami dúfajúc, že už sa vraciaš, sú taktiež v nenávratne. Moje plány sa menia ako odraz slnečného svitu v rozbúrenom oceáne a mňa to nezaskočí. Budem robiť presne to, čo cítim. Bez ohľadu na tvoj plán. Možno budem mať chuť zostať doma v náručí čipsov osvietená televíziou, možno sa vydám do tajomna neskorej noci, možno s kamarátkou, možno s niekým iným…možno to bude bežný večer, možno niečo, čo zmení môj život, náš život. Nebránim sa. Nezblázni sa!

pexels.com

Nechávam sa unášať. A možno je mi ľahostajno. Tak, ako ja nemám nárok na tvoj zajtrajšok, tak ani ty nie si pánom toho môjho!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.