Hovorí sa, že práve neopätovaná láska býva tou najsilnejšou.

…a preto práve ona najviac bolí. Vie to každý, kto už celým svojím srdcom miloval niekoho, kto mu jeho lásku neopätoval. Neopätovaná láska vás zasiahne skutočne hlboko a zanechá vo vás bolesť, ktorá sa hojí naozaj ťažko. Pomôcť vám podľa portálu themindsjournal môže, ak budete vedieť týchto 8 vecí.

#1 Ak vás niekto nemiluje, neznamená to, že lásku si nezaslúžite

Vy máte radi každého? Určite nie. Niektorí ľudia vám dokonca možno “nesedia” bez zjavného dôvodu. To však neznamená, že sú zlí, alebo že ich nemá rád niekto iní. Vašu hodnotu neurčuje to, či vás dotyčná osoba miluje alebo nie.

#2 Keď vás niekto nemá rád, vôbec to nemusí súvisieť s vami

Len popremýšľajte, koľkých potenciálnych partnerov ste už odmietli. Boli to všetko zlí ľudia? Určite nie. Možno ste len práve netúžili po vzťahu, možno medzi vami nepreskočila iskra a možno ste len jednoducho cítili, že na lásku ešte nie je ten správny čas. Za ďalšie, za odmietnutím môžu byť aj rôzne závažné osobné problémy, o ktorých vy nemusíte ani len tušiť. To, že vás niekto odmietne neznamená, že ste zlým človekom.

zdroj: pexels.com

#3 Vonku behajú stovky ľudí, ktorí by boli vďační za každú jednu minútu strávenú s vami

Bude to znieť ako klišé, ale človek, ktorý vás odmietol, nie je tým jediným na svete – aj keď sa vám to teraz tak zdá. Verte, že po svete behajú stovky ľudí, ktorý by boli ochotní dať čokoľvek za čas strávený s vami. Samozrejme, neodopierajte si “čas na smútenie”, no túto vec majte vždy na pamäti. A keď sa vaše srdce zahojí, láska si vás nájde. Spravidla vtedy, keď to budete čakať najmenej.

#4 Nie ste jediní, komu sa stalo niečo podobné

A je veľmi pravdepodobné, že niekedy sa to stalo už aj osobe, ktorá vás odmietla. Niečím podobným si prešlo už naozaj mnoho ľudí. Napriek tomu, že vaša bolesť je obrovská, poobzerajte sa okolo seba a všimnete si, ako sa aj u ľudí vôkol vás časom všetko napravilo. Inak to nebude ani u vás.

#5 Musíte nechať odísť to, čo nestojí za nič, aby mohlo prísť niečo, čo bude stáť za všetko

Vieme, bolí to. Ale musíte prijať skutočnosť, že dotyčná osoba o vašu lásku nestojí. Možno nevie, o čo prichádza, no vy sa už zamerajte len na budúcnosť. Dajte šancu niečomu krajšiemu, niečomu, čo bude stáť zato. To však príde len vtedy, keď svoju bolestivú minulosť necháte za sebou.

zdroj: pexels.com

#6 Pravdepodobne nemilujete osobu samotnú, ale len ilúziu o nej

Zamilovať sa je naozaj nádherné. Láska je sprevádzaná mnohými príjemnými pocitmi a keď sme zamilovaní, sme celkovo akýsi šťastnejší. Dokonca aj keď ste zamilovaní nešťastne, lásku si užívate. Milovať niekoho je predsa také krásne… Keď sa však opatrne, ale pozorne pozriete do hlbín svojej duše, možno uvidíte, že danú osobu až tak dobre nepoznáte a milujete skôr ilúziu, ktorú ste si o nej vytvorili. Tento proces je náročný a vyžaduje si obrovskú vnútornú silu, no môžete sa spoľahnúť na to, že vás oslobodí.

#7 Nič netrvá večne

Tak, ako nie je večná žiadna radosť, tak nie je večný ani žiaden smútok. Príde deň, kedy si uvedomíte, že láska, ktorú musíte naháňať, nie je pravou lásku. Príde deň, kedy si uvedomíte, že ak sa musíte neustále pripomínať a ak sa musíte niečoho doprosovať, o lásku určite nejde. A človek, ktorý dovolí, aby ste sa dostali do takejto pozície, si viac nezaslúži ani štipku vašej pozornosti. Nie je to láska, nie je to šťastie, nie je to fér, nie je to zdravé. Čo to teda je? Jediná vec – strata vášho drahocenného času.

#8 Láska nie je jedinou vecou vo vašom živote

Máte toho toľko… Priateľov, rodinu, prácu alebo školu, vaše záujmy, hudbu, šport, zábavu, cestovanie… Venujte sa, čomu len chcete, no aspoň sa pokúste zamerať svoju pozornosť na iné veci. To, že to nevyšlo tentokrát neznamená, že to nevyjde nikdy. Usmejte sa a už neplačte. Zaslúžite si len slzy šťastia. Ten pravý alebo tá pravá na vás niekde čaká. A zamiluje sa práve do vášho úsmevu.

zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.