Naša pleť je dennodenne vyťažená a my sa k nej nie vždy správame pekne. Nedostatok spánku, zmeny ročného obdobia, znečistenie – aj toto pôsobí na pleť viac, ako by sme chceli. Ako mať sviežu a oddýchnutú pleť? Inšpiruj sa našimi tipmi a trikmi. 

Rozjasňovač. Vhodná kozmetika je to najlepšie, čo môžeš svojej pleti urobiť. Vyberaj si kozmetiku, ktorá ti sedí a neboj sa dať si poradiť. Vhodne zvolený odtieň rozjasňovaču urobí s tvojou vizážou divy.

Jedlo. Si to, čo ješ a prejaví sa to aj na tvojej pleti. Dávaj si pozor na to, čo ješ. Prehnane mastná, ale aj nízkotučná strava spôsobuje zvýšené vylučovanie kožného mazu. Ak sa k tomu pridá nečistota, ktorá upcháva pór, je vyrážka na svete. Skús preto obmedziť niektoré potraviny.

Večerné čistenie pleti. Pri večernom čistení pleti z nej odstrániš nielen krém a make-up, ale aj mastnotu a pot. Obmedzí sa upchávanie pórov a tým pádom aj tvorba baktérií.

zdroj: unsplash.com

Pitný režim. Ak nemá pleť dostatok tekutín, nevyzerá sviežo, ani zdravo. Úplným základom dobre vyzerajúcej pleti je pitný režim. Ideálne je vypiť 2,5 litra vody za deň. V zime je to s ním horšie a zabúdame naň, no pre pleť je to najväčšie dobro, aké jej môžeš urobiť. Nielenže detoxikuje telo, ale aj čistí póry a dodáva pleti jas.

Používaj píling. Šetrný a pravidelný píling patrí k základnej starostlivosti o pleť. Nemala by si to však preháňať a ideálne je používať píling dvakrát do týždňa.

Spánok. Spi aspoň 7 hodín denne a výraznou mierou prispeješ k zlepšeniu stavu svojej pleti.

Dopraj si kvalitné masky. Účinok pleťových masiek je okamžite viditeľný. Hlavne tie s vysokým obsahom vlhkosti, pôsobia na bunky ako života-budič a pleť okamžite vyzerá hladšie a sviežo. Dokonca sa napnú aj jemné vrásky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.