pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Aj ty patríš k tým, ktoré neustále trpia chuťami na sladké a nevieš, ako sa ich zbaviť? Už si sa zamýšľala nad tým, prečo je tomu tak, že tvoje telo má nonstop potrebu prijímať sladké? Ukážeme ti najčastejšie dôvody, ktorým sa môžeš vyvarovať a chute na sladké nebudú také intenzívne. 

Stres ako životný štýl a rozhádzaná psychika

Stres, životná kríza alebo zlá nálada dokáže vyvolať chute na sladké. Cukor v sladkostiach dokáže zdvihnúť hladinu serotonínu, ktorý stabilizuje našu psychiku. Nehovoríme, že je zlé, ak siahneš po čokoláde v psychicky náročnom období, ale dávaj si pozor, aby sa z toho nestala rutina, pretože sa z toho môže stať zvyk, ktorého je ťažké sa zbaviť.

zdroj: www.pexels.com

Šialené hormóny

Každá poznáme PMS, ktorý nás pochytí pred menštruáciou, no niektoré ho máme aj počas a dokonca aj po. Je to úplne normálny a prirodzený jav. V tomto období totižto dochádza k hormonálnym zmenám a taktiež k zvýšeniu bazálneho metabolizmu až o 500 kcal. To znamená, že tvoje telo vydáva za deň viac energie, preto sa nemusíš báť dopriať si väčšiu porciu alebo dezert naviac.

Príliš veľa pohybu a príliš málo jedla

Nerovnováha medzi energetickým výdajom a príjmom je jedným z najčastejších príčin chuti na sladké. Najmä pri chudnutí si povieš, že budeš viac cvičiť najlepšie s veľkou intenzitou a obmedzíš svoj príjem kalórií. To je tá najčastejšia chyba. Intenzívne tréningy sú najmä pre zlepšenie kondície a dochádza v nich k páleniu cukrov, nie tukov, preto je vhodné doplniť komplexné sacharidy, ktoré ti zaručia, že chute na sladké ťa dokážu obísť.

zdroj: www.pexels.com

Nedostatok sacharidov v strave

Pri chudnutí už každá z nás skúsila vyradiť pečivo a sacharidy celkovo v domnienke, že váha dolu pôjde sama. Avšak správne prílohy v podobe zemiakov či ryže či pečivo sú zdrojom komplexných sacharidov, ktoré majú za úlohu vyrovnávať hladinu cukru v krvi a tým pádom zabrániť výkyvom energie v priebehu dňa a chuti na sladké.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness