Niekedy sa stane, že naše srdce koná rýchlejšie než náš rozum, a tak sa môžeme dostať do nepríjemných situácií. Napríklad do takej, že si začneš niečo so zadaným, resp. ženatým mužom. 

Samozrejme, že nejde o vec, s ktorou sa chlapi pochvália hneď na prvom stretnutí a môže byť, že si o tom vôbec ani netušila. No stalo sa a vy ste spolu niečo mali. Čo by si mala urobiť?

V prvom rade by si si mala povedať, či išlo o jednorazovú záležitosť alebo sa váš vzťah tiahne už niekoľko týždňov, nebodaj mesiacov. Nechceme byť poslom zlých správ, ale tá druhá žena väčšinou končí so zlomeným srdcom. A musíš si uvedomiť, že teraz si ty tou druhou a tiahneš za kratší koniec.

Ak si si tohto všetkého vedomá a do takéhoto vzťahu vstupuješ dobrovoľne, mala by si vedieť, že vzťah so zadaným mužom prináša okrem vzrušenia aj pocity sklamania, nekonečného čakania a trápenia sa.

Aký je vzťah so zadanými mužmi?

Väčšinou to začne len ako flirt, ale možno vám to klape v posteli a spočiatku sa ti aj páči, že sa nemusíš viazať a len si spolu budete užívať. To ale platí len do chvíle, kým si neuvedomíš, že si v tom až po uši a zamilovala si sa do neho.

Až potom si uvedomíš, že mu nemôžeš volať alebo písať, kedy sa ti zachce a musíš len čakať, kedy sa ti ozve on a nájde si na teba pár hodín. Spoločne strávený víkend je v nedohľadne, pretože sa musí venovať svojej prvej žene. S tebou môže byť len vtedy, keď to vyhovuje jemu a nie vtedy, keď to vyhovuje tebe.

Kvôli tomu začneš žiť v neustálej neistote, či sa náhodou neozve a preto si nebudeš robiť takmer žiadne plány, aby si bola vždy k dispozícii. Niekedy sa ale neozve pár dní a ty len trčíš doma a túžobne pozeráš na svoj mobil, kedy sa konečne rozsvieti.

Počas toho ťa bude zožierať žiarlivosť, pretože si budeš predstavovať, čo všetko asi robí s tou svojou. Nebodaj ak spolu pridajú spoločnú fotku z nejakého výletu. Ty vieš, že sa s takouto fotkou nebudeš môcť nikdy pochváliť, pretože váš vzťah musíte držať v úplnej tajnosti. Nevie o tom dokonca nikto, ani tvoja kamoška. Takže ti nikto nemôže ani len poradiť alebo pomôcť.

Ako odísť z takéhoto vzťahu?

Nebudeme v žiadnom prípade moralizovať, pretože nevieme, z akého dôvodu v takomto vzťahu dobrovoľne si. Mala by si však vedieť, že také trápenie ti za to nestojí. Je naozaj veľmi malá šanca, že by kvôli tebe opustil svoju ženu. Naozaj chceš premárniť mesiace alebo roky svojho života len neustálym čakaním na to, kedy si na teba spomenie?

Nájdi v sebe trochu hrdosti a odhodlania a takýto vzťah by si mala ukončiť. Nie kvôli nemu, ale kvôli sebe. Žiadny chlap nie je hodný toho, aby si kvôli nemu nemohla byť sama sebou. A uvedom si, že keď je schopný podvádzať inú ženu, kde by si mala istotu, že by to isté nerobil potom aj tebe? Naozaj by si chcela žiť v takomto vzťahu?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.