Nedávno sme ti priniesli malú ukážku toho, čo všetko táto šikovná make-up artistka dokáže. Lucia „Lussi“ Šenková miluje, ak môže na žene zvýrazniť jej dokonalosť a jedinečnosť, pretože presne taká jedna je každá z nás. No, make-up a líčenie berie ako umenie,a preto sa nebojí extravagancie či uletených a výrazných lookov. V rozhovore nám prezradila, akých chýb sa dopúšťame pri maľovaní, ale aj to, ktorý trend ju nedávno zaskočil a zaskočí aj teba. Okrem iného si dala tanečný battle s Chris-om Brown-om. :-O Ako to celé dopadlo, sa dočítaš nižšie.

 

Lussi na úvod. Skús sa charakterizovať 5 slovami. 

Smiech, kreativita, zvedavosť, spontánnosť a profesionalita.

 

Viem, že si dlhé roky profesionálne tancovala a aj vďaka tomu si sa dostala k líčeniu. Čo je momentálne tvojou najväčšou vášňou? Stále tanec, alebo je to už make-up a líčenie?

Ťažko povedať, keďže som človek, ktorý sa nadchne pre veľa vecí a často sa mení poradie toho, čo stojí na piedestáli. Momentálne by som to asi zhrnula do jedného slova – UMENIE. V akejkoľvek forme. Make-up, tanec – to sú formy umenia, ktoré sa týkajú priamo mňa a vykonávam ich. Ale môj život sa veľmi úzko spája s hudbou, bez ktorej neviem fungovať, s tetovaniami, ktoré síce nerobím, ale extrémne ma baví sledovať tattoo artistov, bavia ma maľby, aj keď ja sama veľmi kresliť neviem.. Takže všetko toto by som zhrnula do jednej kategórie ako moja najväčšia vášeň, okolo ktorej sa točí celý môj život.

|| N Y X F A || . ‘The Nomad Journey’ . . Tentokrát boli podmienky na vznik videa veľmi bojové, keďže som bola mimo SR. Tak vznikol nápad spraviť púť cestovateľa- Nomáda, zo zimy za teplom. Toto video vznikalo na dvoch kontinentoch a v dvoch rôznych prostrediach ❄️ 🏝. Pri jednom som mrzla, pri druhom sa mi topil makeup 🙈 Obrovské ďakujem patrí @lenka_i , ktorá so mnou mrzla pri zimnom prevedení a našla si na poslednú chvíľku pred mojím odchodom čas a @luczofcik.photography , ktorej som ukradla kúsok z dovolenky aby so mnou natočila exotickejšiu verziu Nomádky ♥️ . Photo|Video: @lenka_i @luczofcik.photography . Intro postprodukcia @luczofcik.photography . ***LINK IN BIO***

A post shared by Lucia Šenková (@lussimakeupartist) on

Aké sú najaktuálnejšie trendy v oblasti líčenia?

Trendy sa menia asi tak rýchlo, ako moje názory na ne (:D)

Každý polrok príde niečo nové, čo sa objaví na fashion weekoch a značky si to preberú a prispôsobia a vznikne z toho trend. Ďalšia vec je, či chceme vedieť trendy instagramové, alebo tie normálne – nositeľné.

Tie instagramové sú vždy niečo crazy, od vlnovkového obočia, z čoho sa všetci zbláznili, po extrémne highlighty, efekt „stekajúceho makeupu až po ten dnešný, čo som napríklad videla a to bolo obočie zo swarowski kameňov, tzv. „Rhinstone Brows“..

 

Ale pri tých nositeľných trendoch sa stále držíme napríklad „dokonalej“ pleťovky – zdravo vyzerajúca pokožka s prirodzenými odleskami, nie príliš zapudrovaná, na leto je to napríklad farebná „upside down“ linka, ktorá je trošku roztieňovaná, metalická horná linka, poprípade linka z glittrov. Na leto ide taktiež oveľa viac farebných kombinácii, od žltej až po ani neviem. VŠETKY. 😀

Stále však platí pravidlo, že buď oči alebo pery. Treba si vybrať dominantný prvok, ináč je z toho cirkus.. Takže ak sa rozhodneme pre výrazné pery, z očí uberieme a naopak.

Tvoj obľúbený YT kanál, ktorý je pre teba zároveň aj inšpiráciou pri maľovaní.

Musím sa priznať, že v tomto dosť pokrivkávam.. Môj YT prehľad je dosť biedny. Rada si pozriem Nikkie Tutorials, lebo je vtipná. Občas natrafím na ostatných youtuberov, keď mi niekto pošle link, že aha, pozri na tento makeup, ale úprimne, snažím sa tieto tutoriály pozerať čo najmenej, aby sa môj štýl líčenia, aj keď možno nechtiac, ale neopičil po tom, čo som videla.

Mám však obľúbených make-up artistov, ktorých prácu naozaj obdivujem, ale neviem o tom, že by sa vo veľkom venovali YT – takáto modla je pre mňa napríklad Pac McGrath, ktorá je legendárna make-up artistka s hlavou plnou chorých (v dobrom) nápadov.

 

Čo je momentálne tvojou najväčšou výzvou?

Momentálne je to súťaž NYX Professional  Make-up Artist of The Year 2018, v ktorej som postúpila do TOP 20 a bojujem o postup do TOP 10 a ak to dám, tak nasleduje TOP 5 až finále… Je to síce zdĺhavý proces, najmä čo sa hlasovania týka, ale snažím sa denne pripomínať ľudom na instagrame aj FB, že s dá hlasovať každý deň. Dokonca mám link v BIO na IG, takže to netreba písať ani do vyhľadávača. Ale zisťujem, že ľudia sú aj tak leniví. 😀 Tak baby, ak vás lenivosť nedrží budem rada za každú podporu. Hlasovať môžete TU. 🙂

 

Ale na druhej strane ma/nás táto súťaž skúša, kam až zájdeme vo svojej kreativite, čo ma nesmierne posúva..

Skús poradiť ženám, čo by pri peknom dennom líčení nemali vynechať a čomu by sa mali určite vyhnúť?

Určite netreba podceniť starostlivosť ešte pred tým ako si ten make-up dajú. My máme v Oriflame napríklad sady, ktoré aj mňa samú naučili, že bez toho to nejde. Teda ide.. ale moc dlho to nefunguje.. Pokožka si to časom vypýta. Vždy sa poriadne ráno umyť, dať hydratačný krém, poprípade sérum a to je jedno či mám 20 alebo 50 a až potom myslieť na make-up. A pri dennom líčení si myslím, že je dostatočné pekne si spraviť podklad, make-up poriadne zapracovať štetcom alebo hubkou, zvýrazniť trošku kontúry, líčka a pekne vyčesať, poprípade dokresliť obočie a dať riasenku a  zvýrazniť pery. Ak si to žena kvôli práci nemôže dovoliť, postačí aj jemne sfarbený balzam..

Pri dennom make-upe by som sa OBROVSKÝM oblúkom vyhla trblietkam kade tade, moc ostrým kontúram, lepeným riasam a podobným dragqueen pokusom.

 

Aká je najcennejšia vec, ktorú vlastníš? Myslím z materiálnych vecí.

Fu. To akože ako moc som bohatá, hej? 😀

Neviem. Čo sa hodnoty materiálnej týka, tak asi auto. Ale, hneď po ňom je to moja make-up výbava. A vlastne možno sú na tom hodnotovo aj rovnako.

Jedna zo zastávok Oriflame Beauty Tour s Lussi ♥️ Keď som pred dvoma rokmi začala líčiť, ani vo sne by ma nenapadlo, že raz budem “pančelka” (oslovenie, ktoré mi prischlo od najlepšej skupiny akú som kedy učila, kedy sa z mojich žiačok stali kamarátky a kolegyne 🙏🏼) a budem svoje techniky a vedomosti odovzdávať dalej. Nenapadlo by ma, že mi za necelý rok prejde rukami viac ako 300 žien, ktoré sa chcú učiť. Odomnňa. Že budem mať tour, kedy za osem dní odučím 8 workshopov, každý v inom meste, že budem mať klientky, ktoré sa ku mne rady vracajú, spolupráce so zvučnými menami a uznanie, že to čo robím robím dobre, že budem svoje okolie (aj neokolie) spamovať videami s líčením a že budem každý deň ďakovať za to, že moja práca je mojou najväčšou pasiou, že nemám ani jeden deň rovnaký a že Pondelky mi vôbec nevadia. 😏 ĎAKUJEM OSUD, že si ma naviedol touto cestou a za ľudí, ktorých mi do nej dennodenne pletieš. Za všetko. Lussi 🖤🎨💄

A post shared by Lucia Šenková (@lussimakeupartist) on

Teraz sa opýtame na tvoje tetovania. Je ich viac, sú väčšie a farebné. Majú pre teba hlbší zmysel alebo plnia len estetickú funkciu?

Vždy, keď si dáva človek prvé, alebo druhé tak rieši, aký budú mať hlbší zmysel.. Samozrejme, keby sa ma na to niekto opýtal, dokážem ich všetky aj odôvodniť.. Ale čím viac si ich dávaš, tým viac riešiš, iba čo sa ti páči a chcel by si to mať na koži. A poznám aj takých ľudí, ktorí si dávajú tetovania, že čím väčšia sprostosť, tým lepšie.. 😀

 

Aké je tvoje ži­votné motto, alebo filozofia, podľa ktorej žiješ?

„Nerob to, čo nechceš, aby robili tebe.“  Ale ešte aj „Čo dáš, to dostaneš“… Sú na prvý pohľad rovnaké, ale majú iný význam.. Ja sa vo svojom živote snažím správať a robiť veci podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, a snažím sa ľuďom vyjsť vždy v ústrety, pokiaľ zo mňa nerobia blbca samozrejme. A snažím sa žiť každý deň naplno, aj keď niekedy ma už zmohne únava a naplno tak akurát ležím v posteli.. 🙂

|| p i p i || Nenapadko #productplacement 😂😂😂

A post shared by Lucia Šenková (@lussimakeupartist) on

Ako vyzerá tvoj pracovný deň?

Ak je to Piatok alebo Sobota – svadby – budíček okolo 5:00 cesta za nevestou a chystačky..

Ak je to Pondelok až Štvrtok, tak väčšinou budíček okolo 6:30, v lepšie dni 7:30, rýchla sprcha, káva, 15 minút omietka na tvár a idem do fotoatelíéru/za klientom/na lokáciu/ do salónu učiť kurz/točiť tutoriály.. Ono sa to dosť mení a každý teň deň je odlišný.. poprípade trčím v zápchach, kde točím videá o dopravnej situácii a hrám sa zelenú vlnu na instastories.. 🙂 a takto pendlujem celý deň, poprípade školím po celom SR, takže často miesto všetkého vymenovaného idem na diaľnicu smer kade-tade.

No a môj deň končí v lepšom prípade okolo 19 večer, ak je toho veľa tak okolo 22:00, a potom doma, kde pokračujem na PC, kde riešim maily a odpovedám na všetky správy atď..

 

Čo podľa teba chýba dnešným dievčatám, ženám?

ZDRAVÉ SEBAVEDOMIE. A taký ten reálny pohľad na seba a sebahodnotu. Majú veľmi skreslený pohľad o tom, ako reálna žena vyzerá a porovnávajú sa s neporovnateľným…

Prezraď nám najlepšiu radu, akú si dostala.

Buď sama sebou. Za každých okolností. A ešte „neber si cukríky od cudzích ľudí“ 😀 😀

 

Na „dnešného“ človeka sú obrovské nároky. Človek musí byť úspešný, neustále vysmiaty, vizuálne príťažlivý, bohatý a spokojný. Nie všetko sa dá zvládať, samozrejme. Ako to vnímaš ty? Cítiš občas obrovský tlak zo strany verejnosti, alebo to neriešiš?

Cítim obrovský tlak. Asi tak ako každý, kto robí svoju prácu naplno a pritom sa snaží žiť. Cítim tlak hlavne od niektorých blízkych, ktorí nechápu, že obetujem všetok čas práci, pretože to je momentálne číslo jedna v mojom živote. A cítim aj tlak čo sa pracovného života týka, aby som bola stále upravená a v pohotovosti ísť pracovať okamžite aj o polnoci,  aj s úsmevom na tvári, ale nastavila som sa tak, že je to súčasť môjho života a tak to má byť, takže to nevnímam ako niečo, čo by sa vlastne vymykalo normálu.

Ale snažím sa ostať „real“ aj čo sa vlastne podstaty otázky týka, vyzerať dobre, byť úspešný, bohatý, usmiaty- vnímam, že veľa ľudí sa hrá na to, čo nie sú. Len aby vyzerali dobre v očiach iných..  To sa mňa netýka. Keď nemám na bmw, tak sa nebudem tváriť, že na to mám a budem hrať formu..

Ktoré známe osobnosti si líčila? S ktorými spolupracuješ dodnes?

Tých známych bolo veľmi veľa.. Ja si asi ani všetky nepamätám, pre mňa sú to takí istí ľudia ako my ostatní. 🙂

 

Ktorá krajina či mesto ťa v živote najviac ohúrilo. Prečo by si sa tam chcela vrátiť?

Milujem Grécko – žila som tam rok a bola to jedna z najkrajších krajín kde som kedy bola.. Ale nudila som sa tam.

Za posledné dva moje precestované roky mi k srdcu prirástlo Miami. Tam by som si vedela predstaviť aj život.. Páči sa mi podnebie, zmes všetkých kultúr a najmä vplyv tej latinsko americkej. Nonstop pohyb všade, umelcov, ale aj nočný život, ktorý nenájdeš nikde inde.. 🙂  A hlavne premýšľam z pracovného hľadiska, takže pozerám na pracovné príležitosti, ktorých je tam naozaj dostatok, keď už sa do toho dostaneš..

Lussi viem o tom, že si na Miami mala tú možnosť tancovať, resp. dať si battle s Chriss-om Brown-om. Ako sa dostane niekto do takéhoto tanečného battlu?

Hahaha.. no.. Odpovedala som v predošlej otázke.. Miami je odpoveď.. Bola som v klube, kde hostil párty.. a keďže po párty je vždy after párty, na jednu takúto ku Chrisovi na dom ma pozvali / našťastie párty vo všetkej počestnosti, kde išlo naozaj len o hudbu, tanec a jedlo 😀 / a keďže Chris je skvelý tanečník, predvádzal sa a niektorí spozorovali, že aj ja viem tancovať, takže keď bol v ráži a tancoval v kruhu, tak ma postrčili, takže mi nič iné ako tancovať nezostávalo.. 😀

Kto vyhral? 😛

 

Ale. Chris je samozvaný víťaz. Takže vlastne.. som mala smolu…:D

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.