S hrdosťou predstavujeme ďalšiu #Slovenkudna, úspešnú majiteľku milého obchodu s autorským dizajnom slávica, mamu, bývalú modelku a úprimnú ženu, ktorá má rada „jednoduché veci s dušou“. Ivica sa riadi heslom „rob všetko so srdcom“ a preto ti tento inšpiratívny rozhovor nie len dodá sebavedomie, ale podporí skutočné hodnoty.

 

Ivica, si bývalá modelka, momentálne majiteľka dizajnového obchodu „slávica„, mama a manželka. Opíš nám, ako ty vidíš seba samú. Kto je Ivica Jusková?

Som žena, mama, manželka ako každá iná. Žijem úplne bežný život. Som však vďačná za ľudí, ktorých v živote stretávam a od ktorých je stále sa čo učiť. Som vďačná za možnosť viesť tak krásny obchod a v neposlednom rade som vďačná za svoju už päťčlennú rodinu (ak rátam aj našu Loru, psíka), po ktorej som vždy túžila a ktorá ma ukotvila.

Zdroj: FB/ Ivica Jusková

Čítala som, že ti nestačila práca modelky, že ťa to nenapĺňalo a chcela si vyskúšať niečo
nové. Kedy si sa dostala do bodu, kedy si cítila, že je čas posunúť sa ďalej?

Vieš čo, ja som prišla na to, že mňa k modelingu prekvapivo priviedol môj tato. Poznal sa s fotografom Martinom Klimom a asi ako 15-ročnú ma k nemu zobral na prvé fotenie s otázkou, či by zo mňa “niečo mohlo byť”? No a odvtedy to nejak začalo.

Ako 16-ročná som prvýkrát vycestovala sama na dva mesiace do Paríža. Bola to skúsenosť aj skúška, polovicu času som preplakala, tak ako skoro všetky moje zahraničné modelingové výlety. Myslím si, že sama by som si cestu modelingu nikdy nevybrala. Ono sa to so mnou už potom tak nejak nieslo, ale ja som si ako modelka nikdy nepripadala. Necítila som tú pridanú hodnotu seba (okrem krásy, ktorú som akurát zdedila po rodičoch), čo mi nesmierne chýbalo. Asi 2 roky po vysokej škole som sa venovala len modelingu a nápad s obchodom som nosila
v hlave a tajne si ho priala. Až ma jedného dňa oslovili, či by som v KC Dunaj takýto obchod nechcela mať a tak to začalo. Pocit sebarealizácie.

Zdroj: FB/slávica

Čo si najviac ceníš na sebe a na ľuďoch, ktorí sú okolo teba?

Minule mi moja najlepšia kamarátka povedala, že si na mne veľmi váži moju úprimnosť. Zhodou okolností sme sa bavili presne na túto tému. Som úprimná, niekedy až príliš. A to si na sebe cením asi aj ja, spolu s čestnosťou a taktom. Nemám rada netaktných ľudí. Na ľuďoch mne blízkych si vážim ich bezpodmienečnú lásku, empatiu a taktiež úprimnosť. Takú tú voči druhým ale aj k sebe samým.

 

Keby máš dať najcennejšiu radu začínajúcemu mladému podnikateľovi/podnikateľke, aká by to bola?

Choď do toho!

Zdroj: FB/Slávica

Aké je tvoje životné motto? Kde hľadáš inšpirácie a nápady?

Motto… Asi ako 10-ročnej mi kamarátka napísala do legendárnych pamätníčkov tej doby jeden výrok, ktorý mi tak utkvel, že si ho pamätám dodnes a aj sa ním riadim: “Keby si niekoho stretla a nemal by pre teba úsmev, obdar ho svojim úsmevom ty, lebo nik tak nepotrebuje úsmev ako ten, ktorý ho nemá pre druhých.” A najväčšou inšpiráciou sú pre mňa asi ľudia, ktorých vo svojom živote stretávam.

 

Aká je podľa teba najdôležitejšia vlastnosť na žene, ktorú si ty vážiš?

Mám už spomínanú najlepšiu kamarátku, moju naozaj spriaznenú dušu, ktorú poznám od detstva. Je až neuveriteľné, ako si rozumieme, ako sa chápeme, ako sa poznáme. Som za ňu vďačná každý jeden deň. Uvedomujem si, že je to obrovské šťastie. Ja ani neviem povedať, čo si na nej vážim najviac. Jednoducho to, aká je. Celá. Že ma má rada takú, aká som, že je ku mne úprimná, že sa pri nej viem z chuti zasmiať a že sa pri nej cítim “ja”.

Zdroj: FB/Slávica

Cítiš sa úspešná? Čo považuješ ty za úspech?

Asi áno. Cítim sa naplnená a šťastná za to, čo môžem v živote zažívať. Slávica je pre mňa úspech, lebo je za ňou veľa práce a úsilia. Nie je to jednoduché a každý deň je na čom pracovať, čo vylepšovať. Popri malých sa jej momentálne nemôžem venovať tak, ako by som si moc priala, ale verím, že príde opäť ten čas. A za úspech napríklad považujem aj náš už 10 ročný vzťah s mojim manželom, lebo aj to stojí veľa práce a úsilia, no stojí to za to!

Zdroj: Fb/slávica

Kde sa vidíš o pár rokov? Chcela by si skúsiť niečo nové v podnikaní, chcela by si sa vrátiť ku kariére modelky alebo máš ešte nejaký nesplnený sen, ktorý chceš uskutočniť?

Vidím sa na pláži s najlepšou kamarátkou, dobrou knihou v jednej ruke a drinkom v druhej.

 

Ako modelka si precestovala rôzne krajiny. V ktorej by si si dokázala predstaviť žiť a ktorá ťa najviac obohatila o skúsenosti?

Ako modelka som cestovala veľmi mladá. Teraz by som si tie cesty užila celkom inak. Minule som sa smiala, že som bola 3x v Japonsku ako 16 a 17-ročná a jesť som chodila pizzu, lebo sushi mi nechutilo.. Dnes, nemysliteľné! Pred 4 rokmi sme si tam urobili výlet s mužom a skúšali miestne špeciality. Až zážitky, ktoré sú zdielané, sú pre mňa zážitkami. Takže tie “osamelé” modelingové cesty boli fajn, ale určite si viac užívam tie súkromné. Avšak ja našu Bratislavu milujem a pravdepodobne ju nikdy neopustím.

 

Ďakujem krásne za rozhovor! Čo by si chcela odkázať našim čitateľkám?

Nech sa každý deň zastavia na chvíľku. 5-10min byť sama so sebou a svojimi myšlienkami. Nech sa na svet občas skúsia pozerať detskými očami, takými tými “hlúpučkými”. Ja sa to snažím robiť teraz často, aj keď nie vždy sa mi to darí. Je to úžasný pocit len tak vypnúť a vymalovávať si, robiť z piesku koláče alebo len tak stáť a pozorovať vtáky alebo lietadlá bez akejkoľvek myšlienky. Proste len tak byť a užívať si to. Vnímať všetkými zmyslami. Veď nato tu my, ženy, sme. Aby sme vnímali, cítili a ľúbili.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.