Sú to jemné kvetiny, často sa však dostanú do rúk chuligánom, ktorý ich zrania. Prídu do ich života ako obrovská búrka, narobia spúšť a potom odídu. Nezostane po nich nič, iba oči pre plač a zlomené srdce. Pre takéto ženy, ktoré už boli mnohokrát zranené, sa nové vzťahy začínajú ťažko. Nemajú v ľuďoch už vôbec takú dôveru a aj týchto 8 vecí podľa portálu thoughtcatalog robia iba preto, pretože sa boja, že sa popália znova.

#1 Nikdy nehovoria o svojej minulosti

Vždy. keď príde na minulosť, snažia sa zmeniť tému konverzácie. Nerady o nej rozprávajú, pretože ešte stále vinia samé seba z toho, čo sa stalo. A taktiež sa boja, že vy by ste mohli byť tým ďalším, kto jednoducho odíde a zostane po ňom iba boľavé srdce.

#2 Nerady si s vami niečo plánujú

Nie, nie je to kvôli tomu, že sa hrajú na nedostupné. Je to kvôli tomu, že si okolo seba postavili vysoký múr, cez ktorý je ťažké sa dostať. Chce sa s vami stretávať, ale bojí sa, že sa znova popáli.

zdroj: unsplash.com

#3 Trvá dlho, kým odpovedia na správu

Snažia sa vymyslieť tú najlepšiu odpoveď. Poriadne vážia slová. Nechcú, aby vyzneli hrubo, podráždene, ale ani príliš otvorene. Sú jednoducho opatrné – so všetkým, čo k tomu patrí.

#4 Vždy hovoria, že všetko je „v pohode“

Nikdy vám nedajú najavo, že dnes majú zlú náladu. Že celý deň je o ničom a najradšej by boli, ak by už skončil. Všetko, na čo sa opýtate, je „v pohode“. Nechcú vyznieť slabo a nechcú mať pocit, že si sťažujú.

#5 Keď konverzácia začína naberať na hĺbke a točí sa okolo nich, odvrátia ju vaším smerom

Nehovoria o sebe veľa. Takmer nič. Nepovažujú seba a svoj život za nič zaujímavé. Niežeby nechceli, aby ste ich spoznali, ale boja sa, že by ste ich odsúdili rovnako, ako to urobili tí pred vami. Radšej sa budú baviť o vás. A vedzte, že takéto ženy sú výborné poslucháčky.

#6 Príliš nad všetkým premýšľajú

Vždy rozmýšľajú nad tým, či to, čo povedali, bolo vhodné. Či ich správanie bolo primerané. Premýšľajú o tom, čo si o nich asi musíte myslieť. A toto nadmerné premýšľanie a zbytočné robenie si starostí ich ničí.

zdroj: unsplash.com

#7 Nikdy vás nepoprosia o pomoc

Potom, čo im iní ublížili, potom, čo boli odkázané iba samé na seba, sú zvyknuté, že všetko robia samy. Sú sebestačné a nezávislé. Život ich naučil postarať sa samé o seba. A taktiež, už toľkí ľudia ich sklamali, že všetko radšej urobia samé, než aby to mali prežívať znovu.

#8 Snažia sa vás odstrčiť

A časom sa vás budú snažiť odstrčiť. Budú vás posielať preč. Ale, hádam je jasné, že nesmiete. Práve v týchto momentoch nesmiete odísť. Akokoľvek budú chcieť, aby ste ich nechali, zostaňte. Zostaňte tam pre nich a ukážte im, že vám na nich záleží. Buďte tam pre ne. A ukážte im, že po všetkých tých zraneniach sa už teraz nemusia báť ničoho.

zdroj: thoughtcatalog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.