Miluješ to, keď sa môžeš o seba postarať či zarobiť si peniaze, ktorými môžeš splniť niečo sebe i svojim drahým. Miluješ, keď ťa ľudia vnímajú ako sebavedomú ženu, ktorá nemá problém nasadnúť na vlak alebo stopovať do neznáma.

Si silná, pretože vieš, že nič netrvá večne a že nie každý v tvojom živote je nastálo. Vnímaš i to, že svojej rodine máš byť za čo vďačná a chceš im to vrátiť. Veľmi rada sa vzdelávaš a usiluješ niečo dosiahnuť.

Tvoje sny nie sú ani nereálne ani nesplniteľné, no aj tak si na ne patrične hrdá a túžiš po nich. Svojich kolegov neberieš ako konkurentov a rada im pomôžeš, ak to potrebujú. Nemáš problém argumentovať svoje činy s rešpektom a inteligenciou. Veľmi rada sa vzdelávaš v angličtine a rada chodíš na rôzne prednášky. Miluješ čítanie kníh, ktoré ti dávajú iný pohľad na svet a podporujú tvoju fantáziu.

large-2

pinterest.com

To, že si silná a sebavedomá však neznamená, že nepotrebuješ pomoc. Že je zlé, ak o ňu požiadaš či prejavíš city. Neznamená to, že musíš byť nekompromisná a zlá. Dnešný svet nás učí, aby sme si išli za svojim, nepozerali sa svet a hlavne išli sami za seba. „Nikto ti nepomôže, ak si nepomôžeš sám.“ Úprimne, nemyslím si to. Nechcem žiť v sebeckom svete, kde si nebudeme vidieť viac ako na špičku nosa a budeme sa prehliadať. Kde úspech je prednejší ako skutočná láska a priateľstvo. Kde musíš neúprosne a bez emócií bojovať za seba a byť nekompromisná.

Milá moja, nemusíš. Nemusíš robiť veci, ktoré nechceš a hlavne nemusíš byť zlá. Nemusíš schovávať svoje city a búchať sa do pŕs, že život zvládaš na jednotku a nič ťa nerozhodí. Neschovávaj svoje slzy ani emócie a nesnaž sa byť nad vecou. Vyjadri sa úprimne, ži úprimne a pamätaj, že bez dažďa kvet nevyrastú. Je úplne normálne, ak v tvojom živote prídu veci, ktoré ťa zarazia či zložia. Si žena a vieš, že si silná! Tak sa neboj. Neboj sa vyjadriť to, čo cítiš. Neboj sa priznať si chybu a poučiť sa z nej. Nechci byť za každých okolností dokonalá a mega úspešná.

large

pinterest.com

Obdivujem ťa za to, že máš plány. Že tvoríš. Že niečo chceš v živote dosiahnuť. Že zvládaš problémy a zmeny. Že sa vieš postaviť na vlastné nohy a začať odznova. Obdivujem tvoje nápady a to, že nechceš robiť niečo, čo ťa nezaujíma. Že sa každý deň zlepšuješ. Že chceš. 

Viem, že nie vždy je život podľa tvojich predstáv, ale to je v poriadku. Preto si vychutnávaš tie okamihy a momenty v živote, ktoré sú tak jedinečné a krásne. Je skvelé, že si presne takáto. Držím ti palce v tom, byť stále silnou a sebavedomou ženou.

large-3

weheartit.com

Na dôležité veci nie je nikdy neskoro, v mojom prípade príliš skoro. Byť tým, kým chcete byť. Neexistuje žiadne časové obmedzenie. Môžeš začať žiť kedy chceš. Môžeš sa zmeniť alebo ostať rovnaký, neexistujú pre to žiadne pravidlá. Môžeš z toho vyťažiť to najlepšie alebo najhoršie. Dúfam, že ty si získala to najlepšie. Dúfam, že vidíš vecí, ktoré ťa prekvapia. Dúfam že cítiš veci, ktoré si necítila. Dúfam, že spoznávaš ľudí s rôznymi názormi. Dúfam, že žiješ život, na ktorý si hrdá. A pokiaľ zistíš, že nie, tak dúfam, že máš silu začať odznova.

– z filmu Podivuhodný prípad Benjamina Buttona (2008)

Obdivujem ťa, silná žena. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.