Podľa štatistík trpí duševnými poruchami asi 450 miliónov ľudí. Taktiež sa hovorí, že v okolí 5 ľudí je aspoň jeden, ktorý zažíva depresiu. Svet má na nás obrovské nároky a my niekedy nevieme, čo robiť a cítime sa menejcenne.

Lady Gaga s tým bojovala takisto a toto je jej svedectvo, ktoré odovzdala svetu.

Je jedno, koľko ľudí ťa nemá rado a koľko ľudí ťa zbožňuje, dôležité je, aby si v prvom rade akceptovala samu seba, až potom môžeš niekoho milovať a byť šťastná. Mám istú formu depresie. Je to niečo, čo zmenilo celý môj svet. Brala som na to tabletky, no doktor mi odporučil, aby som ich prestala brať, pretože som zažila rôzne nervové zrútenia a vlastne ma to posúvalo len to ďalšej záhuby, z ktorej som nevedela odísť.

Prišlo mi, že nie je fér, že proti tomu nedokážem bojovať, aj keď sa snažím a naštudovala som si potrebné informácie. Začala som teda ísť po duchovnej ceste, skúsila som ajurvédu, mantru, meditáciu, modlila som sa. Skladala som rôzne piesne, stala som sa herečkou, naozaj mi to pomáhalo.

View this post on Instagram

🤘 METALHEAD 🤘 @hauslabs

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

 

No neskôr som si uvedomila, že časť mojej osobnosti hovorí nie veciam, ktoré nechcem robiť. Pretože máme okolo seba stále učiteľov, rodičov, ľudí, ktorí nám hovoria, čo máme robiť a čo nie. Čo je správne a čo nie. No každý z nás má právo vybrať si, čo chceme robiť, s kým chceme byť a čo nás robí šťastnými.

Musela som urobiť rozhodnutia, aby som tak pochopila, prečo nie som šťastná. Uvedomila som si, že už nechcem mať imidž tej, ktorá si s vami podá ruku, urobí selfie, urobí šou a tam to skončí. Bola som unavená z toho, že zarábam peniaze a som len nejaká mašina, ktorá zarába peniaze a nič hlbšie v tom nie je. Neskôr som pochopila, že večer som to ja, ktorá bude so sebou zaspávať. Vždy sa pozriem do zrkadla a poviem si: „Áno, som rada, že idem práve s tebou spať. Si skvelá!“

Pretože ty si tá osoba, ktorá má vlastné názory, ktorá je pre teba najdôležitejšia a tá, ktorá má obrovskú moc. 

Lady Gaga taktiež prezradila, že preto vznikla osoba „Lady Gaga“, pretože potrebovala niekoho vo svojom živote, kto je silný.

„Chcem vidieť, že sa z mentálneho zdravia stáva globálna priorita,“ povedala Gaga na podujatí Women in Hollywood.

Odporúčame si pozrieť výbornú otvorenú diskusiu, kde hovorí Gaga o svojej depresii:

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.