Je čas prestať myslieť na to, čo by mohli chcieť iní. Čas nemyslieť na to, aký ťažký deň ťa čaká alebo čo máš na práci. Skús na chvíľu zabudnúť na to, čo sa od teba očakáva. Vypni len na chvíľu. Aspoň raz začni premýšľať o sebe. O tom, čo potrebuješ. O tom, čo skutočne chceš.

Otvor oči. Teraz môžeš robiť presne to, čo plánuješ v tvojej mysli. Miláčik, toto nie je život nikoho iného. Nemusíš potešiť každého. Nie je v tvojich silách urobiť všetkých šťastnými. Tu ide o teba. O to, aby si šťastná bola ty.

Nežiješ na to, aby tvoj život stagnoval prežívaním priemerných momentov.

Foto: thoughtcatalog.com

Foto: thoughtcatalog.com

Nevzdávaj sa toho, čo chceš, pre pokoj v rodine alebo medzi kamarátmi. Nie si tu na to, aby si sa po svete túlala s falošným úsmevom na tvári, predstierajúc tvoju spokojnosť.

Si tu na to, aby tvoje dni boli veľkolepé. Aby si odišla do iného štátu a našla si kamarátov z iného kúta sveta. Aby si podnikla nečakanú cestu k slnečnej pláži alebo sa zatúlala niekde v horách usínajúc v stane pod holým nebom. Si tu na to, aby si si slnila svoj sen, držala v ruke polaroid a postupne dobrodružnými fotkami zapĺňala špagátik visiaci na tvojej stene. Buď odvážna preto, aby si ochutnala nové chute a potraviny, stretla nové kultúry. Si tu preto, aby si domov svojím spôsobom našla všade tam, kam vycestuješ.

Foto: thoughtcatalog.com

Foto: thoughtcatalog.com

Ty si sa rozhodla cestovať. Si tu na to, aby si išla a nebála sa, nie aby si sedela doma.

Nezanevri na svoje túžby a sny. Nehovor o nich z pohodlia domova. Choď a ži! Cestuj! Nadýchaj sa kyslíka na druhom konci sveta. Vychutnaj si krásy miestnych pamiatok. Počúvaj miestny šepot minulosti, ktorý ti povie, čo by si mala robiť a kam by si mala ísť.

Narodila si sa, aby si cestovala. Narodila si sa, aby si sa prechádzala po čerstvom vzduchu zasneženými ulicami miest, aby si preplávala rieky, ktoré sú príliš krásne na slová! Si tu na to, aby si každou novou cestou opäť o trochu viac spoznala seba. Cestuješ na to, aby si objavila všetko, o čom sa nikde predtým nepísalo.

Foto: thoughtcatalog.com

Foto: thoughtcatalog.com

Je čas ísť a žiť. Je čas ponoriť sa do toho, čo tvoje srdce podnecuje biť rýchlejšie a robiť to, čo ti kreslí úsmev na tvári. Je čas kúpiť si letenku a byť hrdá na to, kým si a čo si sa rozhodla urobiť. Je čas vydať sa na chodník, na ktorom nie sú badateľné stopy, aby si ty nejaké mohla zanechať.

Je čas pocítiť slobodu.

Môžeš žiť tak, ako chceš. Je čas určiť si medze, čo za normálny život považuješ ty. Máš dovolené byť sama sebou. Je čas byť sama sebou. Tak sa rozbehni a utekaj. Nedovoľ, aby nič, čo ti doteraz bránilo, zatiahlo v tebe spiatočku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.