Ani starší, ani mladší. Ani ten, s ktorým ste si od prvej chvíle tak dokonale rozumeli. Zo začiatku pán božský, čo predčí vaše očakávania, okúzli vás do nemoty, lebo sa jednoducho javí ako iný, výnimočný spomedzi všetkých, čo boli pred ním…

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Avšak tie jeho slová boli len a len slovami, a jeho skutky sú dávno zabudnuté. Nie vami, ale ním. Už si nespomína, ako vám nosil kvety, ako vás zobral do domu rodičov, ako vám varil čaj a po nociach trpezlivo ležal vedľa vás a vašej choroby, aj keď si mohol ísť ľahnúť do vedľajšej izby na gauč. Teraz sa bojí čo i len zaklopať na vaše vchodové dvere.

pexels.com

Bojí sa, lebo spoznal ženu, ktorej silu a vytrvalosť najprv obdivoval, no práve pre tú jej silu a vytrvalosť to nakoniec vzdal.

Zľakol sa vašej výnimočnosti a lásky, ktorú ste mu tak nezištne dávali. Lebo silná žena dáva bez akýchkoľvek nárokov a nanajvýš si váži, ak sa jej niečo vráti. Každú sekundu berie ako výnimočnú, ďakuje a chváli, podporuje a pomáha, lebo v jej očiach si každý, kto ju nosí na rukách, zaslúži vedieť, aký je pre ňu nezameniteľný. No nastane moment, keď sa v pánovi božskom zobudí chlapec, ktorý akosi v tom návale pre neho nečakaných emócií zaradí spiatočku. A vy sa vydáte za ním, snažíte sa, aby sa vám otvoril, chcete mu pomôcť, lebo viete, že ten chlapec je v skutočnosti úžasný muž. Len si to neuvedomuje. On si myslí, že žiadnu vašu pomoc nepotrebuje, že vzťahy sa proste končia, taký je život. Cest la vie. Aké alibistické odôvodnenie pre tých, čo v prvom rade neveria v samých seba. A keď im niekto podáva pomocnú ruku, bez váhania ju odmietnu. Pre nich je úplne normálne len tak bezdôvodne padnúť z cloud number 9 pod úroveň Mŕtveho mora.

pexels.com

Nie, ce n’est pas la vie. Muži, nebojte sa silných žien. Nenechajte váš strach či pochybnosti úplne pohltiť to šťastie, ktoré s tou ženou denne zažívate. Prestaňte si naivne myslieť, že to, že sa zrazu necítite na vzťah, je pádny dôvod zatvoriť dvere a za nimi ženu, ktorej na vás neuveriteľne záleží. Myslíte si, že o pár mesiacov príde iná, s ktorou to pôjde? Nie. Pretože ono to môže ísť aj s tou, ktorej v tomto momente nedokážete ani zdvihnúť telefón. Premôžte sa. Začnite si veriť. Aj keď sa bojíte, aj keď si nie ste istí, čo vlastne chcete. A hlavne neutekajte od žien, ktoré vo vás vidia to, čo vy sami nemôžete.