Nesmieš byt závislá od nikoho prítomnosti, od nikoho sľubov, od nikoho slov, pretože sa ti môže stať, že človek od ktorého očakávaš najviac, ti dá zo všetkých najmenej. Neviaž sa k iným ľuďom, len kvôli tomu, že ty im veríš. Nevytváraj si skreslené predstavy, falošné predpoklady ani umelé názory na ľudí v tvojom okolí, pretože akékoľvek očakávania, ktoré od nich budeš mať, sa nakoniec vôbec nemusia stať reálnymi a jediné čo z toho budeš mať, bude sklamané srdce.

Nech ti je ten človek akokoľvek blízky, nech o sebe viete čokoľvek, nech ste spolu každý deň a vždy si máte čo povedať, nie je to záväzok toho, že ti splní tvoje očakávania. Prestaň klásť dôraz na vytváranie umelých predstáv o ľuďoch v tvojom okolí.

zdroj: unsplash.com

Nesúď ľudí na základe ich slov, sľubov, nápadov, ale na základe ich činov a skutkov. Prijmi ten fakt, že nie všetci budú podľa tvojich predstáv, že nie všetci sú naozaj takí akých ich vnímaš, a že nie sú takí, akí si myslíš, že sú. Pravý charakter človeka sa ukáže časom, preto buď trpezlivá a nenechaj sa ovplyvňovať dočasnými skúsenosťami, ktoré s tým človekom máš.

Pokiaľ tu pre teba nie je, keď to potrebuješ a pokiaľ mu nezáleží na tvojom šťastí rovnako ako tebe na tom jeho, tak sa od neho odviaž a upusti od všetkých tých naivných predstáv, ktoré si si o ňom vytvorila. Staň sa nezávislou od ľudí práve preto, že väčšinou sú to oni, kvôli ktorým si smutná, deprimovaná a znechutená. Priznaj si to.

zdroj: unsplash.com

Viem, je smutné ako sa dokážu chovať niektorí ľudia, pre ktorých by si bola ochotná preplávať oceán, ale pokiaľ sa nechceš trápiť a byť sklamaná, jednoducho ich musíš nechať ísť a odvrátiť od nich svoju pozornosť. Je neskutočné ako ťa človek, do ktorého vkladáš svoju plnú dôveru, dokáže odvrknúť jednou vetou. Vidíš v ňom pravého kamaráta a oporu, no potom zistíš, že ani nie je vďačný za to, že ťa má vo svojom živote.

Preto tráv čas s ľudmi, ktorí svojimi činmi dokazujú, že sú tí praví, a že ťa úprimne majú radi, že sú tu pre teba vždy, a že sú za teba vďační. Pretože najhoršie čo môžeš spraviť, je investovať všetok svoj čas a energiu do človeka, pri ktorom časom zistíš, že to s tebou nemyslí úprimne, a že mu na tebe osobnostne nezáleží. Pamätaj, že nie je dôležité koľko ľudí je okolo teba, ale koľko z nich je pravých.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.