unsplash.com

Nesmieš byt závislá od nikoho prítomnosti, od nikoho sľubov, od nikoho slov, pretože sa ti môže stať, že človek od ktorého očakávaš najviac, ti dá zo všetkých najmenej. Neviaž sa k iným ľuďom, len kvôli tomu, že ty im veríš. Nevytváraj si skreslené predstavy, falošné predpoklady ani umelé názory na ľudí v tvojom okolí, pretože akékoľvek očakávania, ktoré od nich budeš mať, sa nakoniec vôbec nemusia stať reálnymi a jediné čo z toho budeš mať, bude sklamané srdce.

Nech ti je ten človek akokoľvek blízky, nech o sebe viete čokoľvek, nech ste spolu každý deň a vždy si máte čo povedať, nie je to záväzok toho, že ti splní tvoje očakávania. Prestaň klásť dôraz na vytváranie umelých predstáv o ľuďoch v tvojom okolí.

zdroj: unsplash.com

Nesúď ľudí na základe ich slov, sľubov, nápadov, ale na základe ich činov a skutkov. Prijmi ten fakt, že nie všetci budú podľa tvojich predstáv, že nie všetci sú naozaj takí akých ich vnímaš, a že nie sú takí, akí si myslíš, že sú. Pravý charakter človeka sa ukáže časom, preto buď trpezlivá a nenechaj sa ovplyvňovať dočasnými skúsenosťami, ktoré s tým človekom máš.

Pokiaľ tu pre teba nie je, keď to potrebuješ a pokiaľ mu nezáleží na tvojom šťastí rovnako ako tebe na tom jeho, tak sa od neho odviaž a upusti od všetkých tých naivných predstáv, ktoré si si o ňom vytvorila. Staň sa nezávislou od ľudí práve preto, že väčšinou sú to oni, kvôli ktorým si smutná, deprimovaná a znechutená. Priznaj si to.

zdroj: unsplash.com

Viem, je smutné ako sa dokážu chovať niektorí ľudia, pre ktorých by si bola ochotná preplávať oceán, ale pokiaľ sa nechceš trápiť a byť sklamaná, jednoducho ich musíš nechať ísť a odvrátiť od nich svoju pozornosť. Je neskutočné ako ťa človek, do ktorého vkladáš svoju plnú dôveru, dokáže odvrknúť jednou vetou. Vidíš v ňom pravého kamaráta a oporu, no potom zistíš, že ani nie je vďačný za to, že ťa má vo svojom živote.

Preto tráv čas s ľudmi, ktorí svojimi činmi dokazujú, že sú tí praví, a že ťa úprimne majú radi, že sú tu pre teba vždy, a že sú za teba vďační. Pretože najhoršie čo môžeš spraviť, je investovať všetok svoj čas a energiu do človeka, pri ktorom časom zistíš, že to s tebou nemyslí úprimne, a že mu na tebe osobnostne nezáleží. Pamätaj, že nie je dôležité koľko ľudí je okolo teba, ale koľko z nich je pravých.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife