Možno si to presne ty, ktorá zažila milostný príbeh alebo niečo, čo sa vlastne ani nestalo, no zasiahlo ťa to. Možno to je ex priateľ, možno ste neboli ani spolu, no tieto udalosti nechali v tebe hlboké a bolestivé rany.

Ubehol však nejaký čas a ty si sa už posunula. Ťažko a bolestivo, no zvládla si to. Bez ohľadu na to, ako dobre vám bolo spolu, je koniec. Poďakuj za spomienky a ver mi, že to prejde. Ďakuj, pouč sa z toho. Nepros, aby to bolo iné. Zober si cenné lekcie. Do lásky nemôžeš nikoho nútiť a ani samú seba.

Naše srdce a myseľ prechádza rôznymi procesmi, až sa dostane do štádia, kedy príjme to, čo sa stalo a pochopí to. Je úplne normálne, že si sa istý čas cítila smutná a cítila si bolesť. No je to v poriadku. Aj to je proces lásky a bolesti, ktorú si si musela vytrpieť. Bola to láska. Silná. A nezáleží na tom, či bola len jednostranná, priateľská alebo neobvyklá.

„Sebaláska je základom každého vzťahu. No v prvom rade vo vzťahu k sebe samej.“

zdroj: Photo by Yuri Levin on Unsplash.com

Neexistuje žiadny vzorec, žiadne správne slovo ani presný dátum, či čas, ktorý by vedel, ako toto celé vyriešiť. O tom je život a je to v poriadku. Toto sú tvoje spomienky, toto je to, čím si určitý čas žila a tak to má byť. Nenúť sa zabudnúť a prestaň sa hnevať či dokonca nenávidieť. 

Prechádzaš si náročným obdobím a je to úplne v poriadku. Nikto ti nepatrí. Len ty sama. Ty si so sebou každý deň. Ty vieš, aká si a čo chceš. Ty sa poznáš najlepšie. Uč sa kráčať ďalej a uchovať si dôležité lekcie, ktoré ťa posúvajú na ceste tvojim životom.

Celé je to len o tom, ako sa ty k tomu postavíš. Prestaň sa viniť a neviň ani jeho. Máš spomienky. Máš cenné lekcie. Toto je tvoj život. Váž si ho. Je len a len tvoj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.