Poznáš to. Pozná to každá z nás.

Niekto ťa zaujme. Je to ten prvý okamih zoznámenia. Dívate sa jeden druhému do očí a uvedomíš si, že tá iskra medzi vami preskočila.

Odvtedy neexistuje čo i len deň, aby ste si nepísali na facebooku, chodili spolu von, posielali si fotky alebo spolu volávali. Nemôžeš tomu uveriť. Všetko sa zdá ako príliš dokonalé a neuveriteľné.

Je to gentleman. Je milý, nežný, vie čo sa patrí, nikdy ťa pred nikým nezhodí a ani neurazí. Robí presne to, čo od neho očakávaš. Ty sa vtedy cítiš ako v siedmom nebi. Keď ste spolu vonku, podrží ťa za ruku, keď spolu prechádzate cez most. Keď ste spolu v reštaurácii na večeri, odloží ti kabát, odsunie stoličku a dokonca aj zaplatí večeru za vás dvoch. Keď si spolu píšete, vždy sa ťa pýta na názor a zaujíma sa o teba.

V tej chvíli ti nechýba nič. Máš jeho. Máš sa s kým porozprávať, máš sa komu zdôveriť, máš ísť s kým von a máš v niekom oporu.

Čarovné je dokonca aj to, koľko vecí máte spoločných. Máte rovnaké vlastnosti, ste rovnaké znamenia, radi pijete kávu ale aj kakao, vyštudovali ste rovnakú školu alebo sa chystáte do podobnej práce.

Každým jedným dňom si z neho užasnutá. Prekvapuje ťa. Je nepredvídateľný a plný tajomstiev.

zdroj: pexels.com

No jedného dňa sa niečo zmení. Zmení svoje správanie a už to nie je on. Akokeby ho ovládal niekto iný.  Je chladný, neteší sa z tvoje spoločnosti a dokonca ti neodpisuje na správy.  Ruší vaše stretnutia a vyhýba sa ti pri každej príležitosti.

Dookola prehodnocuješ svoje správanie. Čo si urobila zle, čo on urobil zle. V hlave si prehrávaš vaše rozhovory a prídeš na jedno. On ti za to nestojí.

Zmizol z tvojho života ako všetko nestále. Zmizol ako vánok, ktorý ti len na chvíľu pomotal hlavu. Možno si si ho príliš idealizovala a dúfala si v niečo viac … no on nedúfal. Pre neho si bola len zábavka. Len niekto, pri kom by si pozdvihol sebavedomie, že je stále žiadaný.

Zmizol. Už tu viac nie je. Nezvolá ti, keď mu budeš chýbať a ani ti neodpíše na správu, ak ti bude smutno. Jednoducho všetko krásne skončilo.

Ale ty nie. Ty si neskončila. Si tu aj naďalej. Ideš ďalej. Musíš. Musíš napredovať a spoznávať svoje pravé ja. Musíš poznať svoju hodnotu, aby si sa aj naďalej nevyčerpávala s ľuďmi, ktorí za to nestoja.

zdroj: unsplash.com

Milé žieňa, nesmúť. Nesmúť pre to, že si teraz sama. To nesmieš. Si sama  preto, že má prísť niekto výnimočný. Niekto, kto by si ťa zaslúžil a stál by pri tebe vo všetkých chvíľach. Smial by sa s tebou,  keby ti prišlo niečo vtipné. Plakal by si s tebou, keby ťa niečo rozplakalo. Staral by sa o teba, zaujímal by sa o teba.

A to nie len na mesiac alebo dva. To už bude na celý život.  Nájdeš tú pravú lásku.

Len vytrvaj. Nevzdávaj to. Pretože keď niekto z tvojho života zmizne, je to preto, aby mohol prísť niekto lepší. Niekto, kto si ťa zaslúži viac, ako ten predtým.

Ver.

Ver v to, že on príde.

Pretože ja to viem. Musí prísť. Príde niekto, kto ťa bude ľúbiť. Navždy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.