Šťastný pár

3. Fáza vlastného potvrdenia (3 4 roky)

Obaja by ste si mali byť istí, či v tomto vzťahu chcete zotrvať alebo nie. Sami pre seba by ste si to mali potvrdiť a hlavne sa musíte utvrdiť v tom, že je to správne. Možno ste už museli riešiť aj prvé nezhody, no stále ich dokážete ustáť, pretože jeden druhého ľúbite.

4. Fáza spolupráce (5 14 rokov)

Ide o fázu, do ktorej sa nedostanú všetky dvojice. Ak to ale myslíte spolu vážne, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám to podarí. Začnete sa podporovať a pustíte sa do budovania niečoho väčšieho. Môže ísť o biznis alebo prípadne o vlastné bývanie a deti.

Toto obdobie môže byť prelomové aj v tom, že sa partneri začínajú zanedbávať, a vzťah tak môže rýchlo skĺznuť do stereotypu.

5. Fáza prispôsobenia (15 25 rokov)

S najväčšou pravdepodobnosťou už máte deti, možno aj dospelé. Čelíte tak novým výzvam, čo sa stane, keď sa deti osamostatnia. Je potrebné prispôsobiť sa novým veciam, novým pracovným príležitostiam a celkovému vnímaniu života.

6. Fáza obnovenia (25+ rokov)

Ak vydržíte spolu viac ako 25 rokov, ide naozaj o skutočnú lásku na celý život. Bola by si prekvapená, ale v takomto čase niektoré páry naberú druhý dych a začnú sa správať ako zamilovaní pubertiaci. Chcú obnoviť to, čo bolo medzi nimi na začiatku a žiadne povinnosti a záväzky im v tom už nebránia.

Nezabúdaj však, že aby ste tieto fázy spoločne prežili naozaj v šťastí, musíte na vašom vzťahu spoločne pracovať. Toto je tajomstvo šťastného vzťahu. V našom staršom článku sa dozvieš, že mužovi nemusíš dať modré z neba, hlavné je nezabúdať na jedinú vec.

Zdroj: Daily Mail

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating