„Všetko zlé je na niečo dobré.“ Táto veta je každému dobre známa a aj keď v sebe skrýva kus pravdy, nie vždy ju radi počujeme. Preto ma osobne zaujala jej krajšia obmena, ktorá je nadpisom tohto článku. Aby ste v tom mali jasno, nemám teraz na mysli zlomené srdce len čo sa týka vzťahov, ale celkovo aj ten pocit žiaľu či smútku z akéhokoľvek iného dôvodu. To slovné spojenie sa mi zdá výstižné, nech už je na vine neúspech či nedocenenie, prípadne niečo, čo nás vo vnútri ťaží alebo zraňuje.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Každá veľká zmena začína zlomeným srdcom. Pretože zlomené srdce ťa skrátka k zmene poháňa. K zmene toho pocitu beznádeje, ktorý cítiš. Zlomeným srdcom začína cesta hľadania spôsobov ako zmeniť tú bolesť na niečo zmysluplné, na niečo lepšie, na umenie.

unsplash.com

Každý veľký umelec začína so zlomeným srdcom. Pretože bolesť je umenie, bolesťou sú smutné melódie a precítené slová v textoch piesní. Bolesť, to sú Oskara hodné scenáre, ktoré sa dotknú miliónov ľudských sŕdc. Bolesťou sú knihy, básne a články napísané so slzami v očiach. Bolesť je zdrojom toho najcennejšieho umenia.

Každý veľký boj začína zlomeným srdcom. Boj o prežitie, boj stať sa lepším človekom, boj vytrvať v ťažkých časoch, boj odolať písaniu, volaniu či vráteniu sa k človeku, ktorý nám ublížil, boj o naše zdravie, šťastie či lásku, boj so životom…

Každá veľká láska začína zlomeným srdcom. Keď už vieš viac ako predtým, keď si všímaš varovné signály, keď sa nebojíš znova sa zamilovať a znova byť zranená. Každé zlomené srdce je akýmsi schodom k nájdeniu tej najväčšej lásky.

usnplash.com

Tvoja veľkosť nekončí zlomeným srdcom, ale naopak ním začína.

Tvoja moc je na vrchole, keď si zlomená, keď tvoj úsmev nežiari, keď sú tvoje oči smutné a tvoja duša unavená. Lebo práve vtedy sa stávaš silnejšou a odolnejšou. Zlomené srdce odhalí to, kým vlastne si, čím si si prešla a čoho si schopná. Dá ti to vieru a odvahu riskovať, či robiť veci, ktoré sa ostatným môžu zdať šialené. Vďaka tomuto pocitu postupne nájdeš zmysel života.

Každý veľký príbeh začína zlomeným srdcom a končí slávou.