Pred pár dňami som si niekde prečítala tento výrok: Jedného dňa sa zobudíš o 11:30 vedľa lásky tvojho života, urobíš si kakao a palacinky a všetko bude v poriadku. Usmiala som sa. Och, aká pravda. Áno, dnes to bude aj o láske, ale aj o živote.

Rok sa pomaly blíži ku koncu a ak neodpočítavaš, koľkokrát sa už len vyspíš do Vianoc (ako to robím ja), určite si buď hovoríš, že od nového roka bude z teba iný človek alebo premýšľaš nad tým, aký bol tento rok. Určite si niekoho stretla. Určite si i tento rok plakala, smiala, ďakovala, nadávala. Určite si tento rok zažila nádherné okamihy, zistila si, kto je skutočný priateľ alebo si sa niečo naučila o sebe. Každý rok je niečim iný. Prinesie nám do života veľa krásneho, no i smutného. Každým rokom sme o čosi staršie, no aj viac poučené a pripravené a v neposlednom rade aj odhodlané.

Žijeme životy, na ktoré sme pyšné. A ak aj nie sme, vždy sa dostaneme do situácie, kedy ďakujeme, že žijeme práve tento život a nie iný. Ja za svoj život ďakujem. Milujem ho. Áno, nie každý deň je zaujímavý alebo príjemný. Nie vždy stretnem dobrých a srdečných ľudí. Nie vždy sa mi všetko poradí. Ale v jednej chvíli si uvedomím, že žijem skutočne zaujímavý a hodnotný život a nikdy by som ho nechcela meniť s iným životom.

Žijeme, meníme, strácame, objavujeme, nachádzame, hľadáme, bojujeme, smejeme sa, plačeme. 

„Nikto ťa nemôže pripraviť na lásku alebo strach, pretože každý detail v tvojom živote je lahodný. My všetci cestujeme časom spoločne každý deň. Jediné, čo môžme spraviť, je vychutnať si tú nezabudnuteľnú cestu.“

Nemaj strach ani obavy. Užívaj si život. Jedného dňa sa pozrieš späť a všetko ti bude dávať zmysel. Jedného dňa všetko pochopíš a budeš sa usmievať. Jedného dňa sa zobudíš o 11:30 vedľa lásky svojho života, urobíš si kakao a palacinky a všetko bude v poriadku. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.