Otázky, ktoré si kladieme po rozchode, nám v ten moment prídu veľmi dôležité a životu veľmi potrebné. Neskôr však pochopíme, že zmysel mali len v tú danú chvíľu, kedy sme sa cítili opustení a veľmi zraniteľní. 

Je úplne ľudské a prirodzené, aby sme sa vysporiadali so smútkom po svojom. Každý trpíme inak, každý máme právo byť naštvaný a smutný. Je v poriadku, ak potrebujeme čas pre seba. Iba tak dokážeme pochopiť veci, ktorými sme si museli prejsť a prijať ich. Nič nie je dôležitejšie ako prijať ich poučiť sa z nich.

„Láska je vždy krásna, aj keď je nešťastná.“

„Naučí vás chápať ostatných.“ – Edith Piaf

zdroj: Photo by Toa Heftiba on Unsplash.com

„Pokiaľ sme boli stvorení, aby sme boli spolu, boli by sme spolu.“ – z filmu The Vow

Ver, že jedného dňa ti všetky tie nepekné dni a tvoja bolesť budú dávať zmysel. Áno, znie to ako klišé, ale je to tak. To klišé je pravdivé. Nikoho by nebavilo žiť život, ktorý je neustále dokonalý a vtipný. Musíme prežiť dni v strachu, opustení, len sami so sebou. Je to dôležité, aj keď vtedy to tak nevnímame.

Jedného dňa príde do tvojho života niekto, pri kom si uvedomíš, prečo to nikdy nevyšlo s nikým iným. Ver mi. Príde. Nevieš kedy, nevie to nikto. No keď to príde, budeš o tom vedieť. Vtedy pochopíš, prečo si si musela prejsť zlými skúsenosťami a sebeckou láskou. Vtedy ti to všetko bude dávať zmysel, ty sa len usmeješ a budeš šťastná.

zdroj: Photo by Radu Florin on Unsplash.com

Učíme sa každý deň. V práci, v škole, pri priateľoch. Ty si sa veľa naučila o láske. Vieš o nej veľa, vieš akú chceš, vieš, aká je pre teba najlepšia, vieš jej dobré vlastnosti aj zlé. Vieš ju ospevovať, vieš sa na ňu pozrieť realisticky. Vieš o nej veľa. Chceš ju vo svojom živote. A ona príde.

Nehovorím, že to s ním bude jednoduché, no bude to stáť zato. Neočakávaj, že teraz príde dokonalý princ na bielom koni, ktorý bude bez chýb a ty už sa nikdy nebudeš trápiť ani hnevať. Budeš. Nik nie je dokonalý, no on bude ten, pri ktorom pochopíš, prečo to nevyšlo s tými pred ním.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.