A čo to vôbec znamená „príliš“ citlivá? Je to o tom, že priveľa plačeš? Že chceš od života viac? Že si empatická a pomáhaš druhým? Že všetko berieš príliš vážne? Že vraj si príliš dobrá pre dnešnú dobu? Že vraj by si mala žiť na inej planéte? Že vraj si príliš dobré dievča?

Je v poriadku, že vnímaš viac.

Je v poriadku, že premýšľaš viac.

Je v poriadku, ak chápeš viac a chceš viac!

Zapamätaj si, že jediný človek, ktorý ti môže ublížiť, si ty sama. Ak ti niekto hovorí, že by si sa mala zmeniť a byť viac tvrdá, nepočúvaj ich. Je rozdiel, ak sa necháš využívať a si precitlivená, ako to, že si citlivá. Je to v poriadku, ver mi. 

Je v poriadku, ak viac počúvaš, ako rozprávaš.

Je v poriadku, ak vyhľadávaš menšiu spoločnosť ľudí.

Prijmi to, že cítiš viac a vnímaš viac. Povedz si, že si: „Som citlivá žena a nehanbím sa za to.“

Citlivá neznamená slabá a hlúpa. Nehovor, že nie si silná osobnosť.

Akceptuj to, aká si. Nehovor si, že sa musíš zmeniť. Si dobrý človek, si vzácna žena.

Je v poriadku, že sa rozplačeš, ak ťa niečo zraní alebo niekto sklame. Nehanbi sa za svoje pocity a neskrývaj ich. Je v poriadku, ak stále veríš, že i v dnešnej dobe existuje skutočná láska. Je v poriadku, že neskáčeš zo vzťahu do vzťahu a nevyhľadávaš jednorázové pokušenia. Je v poriadku, ak si vieš povedať svoj názor. Je v poriadku, ak potrebuješ byť istú dobu sama.

Podľa môjho názoru, dnešné „citlivé“ ženy a muži sú tí najodvážnejší ľudia. Dnes nie je „in“ dávať najavo pocity. Dnes sa musíš predierať sám odporným svetom bez citov a bez emócií. No oni si vybrali byť sami sebou. Takisto, ako obdivujem citlivé ženy, obdivujem aj citlivých mužov. „Byť citlivý“ neznamená byť slabý, hlúpy a precitlivený.

Je to odvaha, je to uvedomenie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.