Každý túžime po láske. Ženy. Muži. Mladí, starí. Chceme milovať a chceme byť milovaní. Čo iné nás posúva vpred, ak nie láska? Pre mnohých z nás je však zaľúbenie risk. Nechceme dať niekomu naše city, pretože sa bojíme, že to zneužijeme. Dnes nie sme vždy ochotní trpieť a radšej sa rozhodujeme racionálne. Doba sa zmenila. Dnes máme obrovské možnosti a ňou trpí aj najúprimnejší a najkrajší cit – láska.

Je ťažké odpovedať na otázku názvu článku a ak si čakala, že tu rozlúštim tému, ktorá trápi naše ľudstvo, asi ťa sklamem. No pozerám sa na to očami ženy, ktorá je síce možno realista, no stále verí, že úprimná láska môže byť aj v tejto dobe skutočne hodnotná.

Ak o ňu zabojuješ. Ak o ňu zabojuje on.

Možno niekedy premýšľaš nad tým, prečo tvoja kamarátka už pár rokov žije v naozaj úprimnom a vzácnom vzťahu, pokým tebe sa pritrafili len zlomené srdcia a muži, s ktorými si to ukončila skôr, ako si niečo začala.

quotecatalog.com

Problém je rozhodne v nás. V ľuďoch. V osobách, ktoré tak ako vedia urobiť človeka šťastným, vedia ho aj zničiť. Úplne do posledného dychu a nechať ho na zemi. Ale ty už sa nechceš odraziť z dna a neustále trpieť na úkor druhých. Stačilo. Momentálne ti je dobre. Si spokojná. Možno ťa občas sklamú ľudia, možno sa občas zahĺbiš do spomienok, ale inak si naozaj šťastná.

No príde on? No on! Vieš o kom hovorím. Predsa o ňom! Príde vôbec? Naozaj sa dnes nájde niekto, s kým prežiješ celý život? Alebo v dnešnej dobe je automatické, že nepočítaš s tým, že by si si ho zobrala za muža, ba dokonca s ním prežila zbytok života?

Ak ťa to trápi, úprimne ti poviem, že nie si sama. Nie len ja, ale aj mnoho žien, ktoré poznám, sa uzatvoria pred svetom lásky. Jednoducho ju zavrhnú. 

Takisto, ako aj my ženy, ani muži na tom nie sú o nič lepšie. Tiež sa im nepáči to, ako sa mnohé ženské správajú, ako chcú iba niečo nezáväzné, potom nadávajú na mužov a hovoria, ako budú navždy slobodné.

pexels.com

Proste bez servítky: Sereme sa navzájom!

Sme plní pochybností, sme individuálni, egoistickí a nechceme prejavovať žiadne city. Vraj nemáme žiadne a tak to aj musí zostať! Ako inak máme prežiť v tomto svete bez štipky dobra? Nesmieme sa zaľúbiť, ani sklamať. Dnes máme naše dobré kamarátky, s ktorými sa môžme opiť, máme kamarátov s výhodami, ale to už stačí! Žiadnu úprimnú lásku nechceme. Pretože tá už neexistuje.

Snáď ti nemusím hovoriť, čo som týmto chcela povedať.

Najskôr musíme každý otvoriť svoje srdce, vyjadriť svoje pocity a nie sa len neustále schovávať a predstierať svoju silu. Ako potom môžeme stavať plnohodnotné vzťahy a nechať lásku dýchať?

Ak si povieš, že je zbytočné sa meniť, pretože jedine ty sa zmeníš, to nie je pravda. Ak sa každý jeden, kto si prečíta tento článok, skutočne rozhodne prežívať plnohodnotnú lásku a starať sa o ňu, nebude tento svet o niečo viac krajší a pripravený znovu dať najkrajšiemu citu miesto v našich srdciach?

Ak niekomu chceš povedať niečo dôležité, povedz to.

Ak chceš niekomu povedať, že ho máš rada, povedz to.

Nebuď ticho. 

Buď dobrou ženou, dobrou partnerkou a niekým, koho hľadá presne ten, koho hľadáš ty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.