Ona je jedna z mnoha žien. Možno jedna z milióna, miliardy a možno len jedna z davu. No o nej každý vie, že sa na ňu dá spoľahnúť. Ona podá pomocnú ruku tomu, kto padá. Keď si už jej blízki nevedia dať rady, ona pomôže. Zvláda to, čo oni nedokážu uniesť. Dokáže šoférovať, rozprávať a riešiť zložité situácie naraz. Má len dve ruky, no práce toľko, že by ich potrebovala najmenej šesť. Nevzdáva sa, keď sa zdá všetko stratené.

No aj ona padá. Vtedy musí vstávať sama, nikto jej ruku nepodá. Každý pád, každá bolesť ju robia silnejšou. Na tvári nosí po celý čas úsmev, tvári sa, že sa nič nedeje. Plače, len keď je sama. Nechce, aby si niekto robil starosti. Nechce pomoc, zvláda to sama. Niekedy má však aj ona zlý deň. Aj keď to sama pred sebou neprizná, aj ona je slabá. Snaží pomôcť všetkým, ale pre seba nie je dosť silná.

pexels-photo-104516

www.pexels.com

Je tvrdohlavá a pomoc odmieta. Lenže ona ju potrebuje, aj keď to popiera. Aj ona má totiž právo padať, robiť chyby, plakať a jesť zmrzlinu v posteli. Nemusí byť vždy dokonalá a pripravená pomáhať. Má právo mať zlý deň, nemať dobrú náladu a hlavu plnú nápadov. Môže byť drzá, neupravená a aj nenamaľovaná.

A nech si svet hovorí čo chce, aj táto silná, kultivovaná a milá žena má právo preležať celý deň v posteli. Nikto nemá právo ju posudzovať, šepkať si o nej. Všetci silní padajú, ona si to len potrebuje uvedomiť. Každý robí chyby, je zraniteľný a unavený. Ona nie je výnimkou. Je takisto len človek, väzeň tohto smiešneho sveta. Práve to je dôvod, prečo má právo na všetky chyby, pády, smútok a plač.

Potrebuje človeka, ktorý jej podá ruku, ukáže jej smer. Nie je možné, aby tu bola pre celý svet, musí tu byť hlavne pre seba. Byť trošičku sebecká a myslieť aj na svoje šťastie. Starať sa o to, aby sa ona cítila spokojne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.