Ojojoj. Krutý nadpis, všakže? Aby som to hneď na začiatku uviedla na správnu mieru, som veľmi mierumilovný a prajný človek. Naozaj sa veľmi teším zo šťastia druhých ľudí, avšak posledného pol roka (aj keď sa naozaj snažím) sa stretávam s tým, že dnešné vzťahy (Boh žehnaj výnimkám, ktoré tiež poznám) sú fakt veľmi zlé, falošné a netuším aké správne a najmenej urážlivé slovo by som im mala prideliť. 

V nasledujúcich riadkoch sa vám budem snažiť vysvetliť moju nespokojnosť a názor, ktorý zastávam. 

Dobre, poporiadku, aby som si neskôr nesypala popol na hlavu alebo aby ste ma nevideli ako najväčšiu hejterku. Ak aspoň trochu poznáte mňa alebo moje články, dobre viete, že píšem naozaj úprimne aj o láske a ľuďoch, často možno zasneno a vždy hľadám pozitíva. Pretože život je krásny. Pretože láska je krásna. Avšak tento nadpis vás trochu šokoval, no sami dobre viete, že súhlasíte. Milujem dnešnú dobu. Myslím si, že dnešná generácia je skutočne šikovná, že sa naozaj snažíme a máme na to! Avšak v čom sme akosi pozadu, sú vzťahy. Opakujem ešte raz, že česť výnimkám, avšak vidím to hlavne na ľuďoch, ktorí sú či už tak isto starí, alebo o trochu mladší, že nejako to nezvládame. Naschvál hovorím „my“, pretože sa nesnažím súdiť, len konštatujem to, čo ma mrzí a niekedy i „vytáča“.

„Kika, tieto dnešné vzťahy, to je čistý grc.“ alebo „Človek ani nemá chuť ísť do vzťahu, keď toto všetko vidí“ 

Toto je iba niečo z toho, čo počúvam od ľudí, ktorým verím a viem, že ich názory sú skutočne hodnotné. A myslím si, že sami trochu tápate v tom, ako sa máte chovať a ako je to s ostatnými. Áno, vzťahy, či už kamarátske alebo partnerské boli vždy celkom komplikované, ale keď už si to ľudia robia naschvál sami,, asi niečo nie je v poriadku.

zdroj: unsplash.com

Nevery, odurďovanie sa, hádky, úplne hlúposti typu „kto, s kým, ako“ a možno aj veľký problém, že nevieme byť sami. Rozídeme sa, na druhý deň sme spolu. Ak sa niekto čo i len trochu zmení, už ho nechceme a kvôli „neprekonateľným rozdielom“ si zakývame, pošleme sa ešte predtým „do riti“ alebo aj niekde inde, podľa toho, aký je náš bežný slovník. Potom sa z nej stane krava a z neho debil (tento článok si nezaslúži horšie nadávky).

Ak aspoň trochu poznáte memes vtipy, určite si všimnete, že na Valentína sú všetky vzťahy na smiech a s popisom „Aj tak sa všetci rozídete“ sa asi tým nezadaným lepšie dýcha v tento gýčový deň.  

Takže ako mi je zle z dnešných vzťahov alebo veď aj tak sa rozídete, je článok, ktorý nemá byť hejterským odkazom, že aj tak nemáte šancu a ukončite to čím skôr. Poznám taktiež veľmi milé, úprimné vzťahy, kde dvaja nezdrhnú skôr, ako sa niečo zlé stane a skutočne sú spolu preto, lebo chcú, nie preto, že sa boja byť sami.

Týmto článkom som však chcela povedať, že ak idete do nejakého vzťahu, nezabudnite si pribaliť sebaúctu a aj úctu k tomu druhému. A hlavne nechoďte doňho preto, lebo sa cítite sami.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.