Sme generácia pútnikov, oneskorencov, cestovateľov, prokrastinátorov, umelcov, sebestačných mladých ľudí, ktorí si chcú dospelosť odložiť na tak dlho, ako je to len možné.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Žijeme v dobe zmien, kde sa cez zlomené srdce stávame lepšími. Stávame sa silnejšími a stávame sa tými, ktorými chceme byť a nie tými, ktorými by sme mali byť.

Naša generácia je výnimočná v individualite. S našimi osobnosťami sme kúsok skladačky krásneho obrazu jedinečnosti, jedine ak dovolíme ostatným kúskom, aby zapadli s tými našimi.

Sme pyšní, ak sme zamilovaní a vieme, čo to znamená. Ale naozaj vieme, čo znamená milovať niekoho celým srdcom? Naozaj vieme, ako milovať?

Hovoríme, že vieme, ako milovať a hovoríme, že to robíme dobre. No odkedy sa láska tak zriedila a stala sa hmlistou? Odkedy sa láska stala formou toxických vzťahov v spolupráci argumentov nad každou maličkosťou a nedostatkom komunikačných schopností.

photo: pexels.com

Kedy sa láska stala vtipom?

Na instagram zverejňujeme fotky s ľudmi, ktorých máme radi len preto, lebo sa cítime šťastní, keď sa dostaneme nad určitý počet likes. Ukazujeme výročné fotky a chválime sa darmi, ktoré sme dostali. Robíme veľké gestá, veľkolepé prejavy a myslíme si, čo láska je.

Ale my sme prestali hovoriť. Prestali sme sa starať o to, čo je naozaj skutočné. Nechali sme slovo ‘láska’ stať sa menej magickým. O niečo menej významným. A trochu menej o láske.

Druhá fáza zamilovanosti je u konca. Jeden z vás robí chybu. Posiela niekomu správu a nie si to ty. Už nevieme ako komunikovať. Idú z nás len biele lži a tlmený šepot. Nevieme milovať. Láska sa pre nás stala niečím, čo končí.

A všetko, čo vieme o láske je to, že nám môže zlomiť srdce. Preto utekáme.

No musíme prestať utekať. Musíme prestať hľadať útechu v chaose. Musíme sa na seba začať pozerať s otvorenou mysľou a povedať si navzájom, ako sa cítime. Prestať sa schovávať pred ľuďmi na ktorých nám záleží. Prestať sa hanbiť za svoje pocity.

photo: pexels.com

Povedz svoju pravdu. Len ju povedz. A prestaň utekať pred tým čo chceš a čo potrebuješ.

Prehovor. Povedz niekomu, že ho miluješ. A v prípade, ak ťa nemiluje spať, nie je to správny človek pre teba. A viem, že jedného dňa nájdeš niekoho, kto ťa bude milovať rovnakým spôsobom. Zastavia sa hádky pre hlúpe maličkosti, na ktorých nezáleží.

Prestaň sa správať tak, akoby bola láska pre teba len hra.

Láska je tá najdôležitejšia vec, ktorú niekto môže mať. Je čas oceniť, že je to mágia. Je čas dať životu takú lásku, akú si zaslúži. Začni naozaj veriť v lásku.

Navštív aj blog autorky článku: biankasays.wordpress.com 🙂