Verím, že raz opäť dostaneme šancu od života. Že budeme mať opäť nové zážitky. Že život nám ponúkne niečo nové. Niečo spoločné. Že si opäť budeme vzácni.

Dúfam, že sa za ten čas bez seba niečo naučíme. Že „vyrastieme“. Pamätáš si, ako sme si sľubovali nekonečnú lásku a nádherné dni plné bozkov a nehy? Mrzí nás to oboch. Náš rozprávkový príbeh neskončil pekne. Bol k nám obom veľmi krutý. Asi sme si to zaslúžili.

Tie chvíle bez teba sú tak dlhé, no ak sa máme niekde pohnúť, som ochotná ísť do toho. Občas život niektorých ľudí odlúči, no neskôr ich zase spojí. Budú vyspelejší i múdrejší, budú vedieť, kde robili chyby. Spolu. Všetko, čím si teraz prechádzame, nás pripravuje na to, o čo žiadame. Áno, nie sme teraz spolu. No ja verím, že jedného dňa sa z tých smutných falošných úsmevom opäť stanú bozky pri západe Slnka, kofoly s našimi priateľmi, výlety do prírody, jazdy na aute a nekonečné prechádzky.

 

Tvoju neprítomnosť vnímam viac ako prítomnosť iných, bolí to, no učí ma to byť silnejšou a pokornejšou. Mám už jasnejšie predstavy o živote. Už viem viac kontrolovať svoje pocity. A stále mám odloženú tú margarétku, čo si mi odtrhol na našom prvom rande. Stále viem kričať, naštvať sa, ale stále viem byť vášnivá, snívajúca, milujúca a pozorná. Urobili sme chyby, ublížili sme si. Ale verím, že čas tieto rany zahojí.

Naša láska bola príliš krehká pre tento svet. Neposilnili sme ju. Zranili sme sa moc skoro a z našej malej, no krásnej a bezhraničnej lásky zostali len fotky a spomienky. Nemáme srdcia z ocele a robíme chyby. Boli sme si vždy oporou a i v ťažších chvíľach sme všetko zvládali s úsmevom.

 

No zrazu zostalo ticho. Mrazivé ticho, ktoré pretrváva. Nechcem, aby to trvalo večne. Viem, že ani ty nie. Viem, že raz to ticho zmizne a z našich sŕdc bude spievať radosť. Viem, že raz ten deň príde. Zatiaľ rastiem, mením sa a žijem. Sama, občas s priateľmi. Už chápem viac, vnímam viac, viem, kde robím chyby.

A stále sledujem to naše vysnené miesto, kedy nasadneme do auta a začneme vytvárať opäť nové spomienky. Že ťa budem opäť poznať, ako text našej obľúbenej piesne, ktorú počúvam počas večerov, i keď teraz už bez teba. Dnes ešte nemáme šancu hovoriť, no raz to príde. A ja na ten deň budem pripravená. I ty. Stretneme sa a pochopíme. Že ten deň prišiel. Už teraz sa na nás dvoch teším, na nás, akí budeme. Spolu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.